Naujienos

eTwinning taikymo galimybės užsienio (rusų) kalbos pamokose

2012-03-23

Šių metų kovo 20 d. Rokiškio „Romuvos“ gimnazijoje buvo organizuotas eTwinning seminaras, skirtas programoje dalyvauti pradedantiems ir jau turintiems panašios veiklos patirties rusų kalbos mokytojams, kurie panoro sužinoti apie eTwinning veiklą: kaip ši programa gali būti naudojama projektinėje pamokinėje ir popamokinėje veikloje, sąsajas su kitomis Europos Komisijos remiamomis programomis, internetinius įrankius tarptautiniam bendradarbiavimui.

Apie IKT įrankius tarptautiniam bendradarbiavimui kalbėjo Pandėlio gimnazijos rusų k. mokytoja metodininkė, eTwinning konsultantė Larisa Tichonova. Konsultantė pasidžiaugė, kad Rokiškio rajone pastaruoju metu suaktyvėjo eTwinning veikla, padaugėjo šios programos projektų. Ji kvietė aktyviai dalintis savo idėjomis bei darbo metodais.

Savo eTwinning projektinės veiklos patirtimi dalijosi ir Obelių gimnazijos rusų k. vyr. mokytoja Laima Mikuckienė. Ji pristatė projektą „Mano klasė“, šio projekto partnerius, supažindino su darbo privalumais bei sunkumais.

„Romuvos“ gimnazijos rusų k. mokytojos metodininkės Valerija Misiūnienė ir Natalija Miliutina kalbėjo, kaip jos eTwinning projektinę veiklą integruoja į užsienio (rusų) kalbos pamokas. Jos pasidalijo darbo metodais bei rekomendacijomis.

Tubelio gimnazijos rusų k. mokytoja metodininkė Irina Kuznecova pristatė savo projektą „Mano namas“ (http://youtu.be/ne8LjWmMBrc). Pateikdama projektinio darbo pavyzdžių, ji pabrėžė, kad ši veikla padeda jos mokiniams  pažvelgti į rusų kalbą kaip į vieną iš populiariųjų užsienio kalbų mūsų šalyje bei kitose Europos valstybėse.

eTwinning projektą „Susipažinkime ir gaminkime kartu“ pristatė Pandėlio gimnazijos rusų k. mokytoja Larisa Tichonova. Ji akcentavo, kad vykdant tokius projektus naudos turi visi: ir mokiniai, nes jie turi papildomą galimybę plėsti užsienio kalbos žinias, ir mokytojai, nes projektinio darbo metodas ugdo savarankiško darbo įgūdžius, kas yra labai svarbu mokantis užsienio kalbos.

Po teorinės dalies vyko praktinis darbas prie kompiuterių. Iš pradžių Radviliškio dailės mokyklos dailės mokytoja metodininkė, eTwinning konsultantė Gražina Likpetrienė pristatė pranešimą „Pateikčių ir kitų dokumentų talpinimas internete“, o vėliau mokytojai galėjo praktiškai pritaikyti gautas žinias, išbandyti vieną ar kitą renginio metu pristatytą IKT įrankį.

Seminaro metu mokytojai domėjosi, kaip rasti partnerį mūsų šalyje ar užsienyje, kaip integruoti eTwinning projektą į pamokos turinį, kaip išnaudoti Twinspace galimybes. Labiau patyrę programos dalyviai konsultavosi, ar tinkamai vykdo projektinę veiklą. Daug klausimų mokytojai kėlė apie darbą Twinspace erdvėje.

Larisa Tichonova
eTwinning programos konsultantė

Naujienų kategorijos

Žymos