Naujienos

eTwinning seminaras Gargžduose

2011-10-18

Klaipėdos rajono mokytojų iniciatyva šių metų spalio 13 dieną Gargžduose Klaipėdos rajono Švietimo centre vyko eTwinning seminaras, skirtas pedagogams, norintiems pradėti eTwinning projektinę veiklą.

Į seminarą atvyko ne tik rajono mokytojai, bet ir Švietimo centro atstovai, norintys išsamiau sužinoti apie eTwinning programos galimybes, vykdomus projektus, taikomus darbo metodus.

Seminarą pradėjo Švietimo informacinių technologijų centro metodininkė, eTwinning programos administratorė Violeta Čiuplytė. Pranešėja papasakojo apie eTwinning programos raidą, jos sąsajas su kitomis programomis, pristatė eTwinning statistiką. Mokytojai sužinojo ir apie galimybes dalyvauti įvairiuose renginiuose, seminaruose bei mokymuose, kurie organizuojami Lietuvoje ir užsienyje. Kaip pabrėžė V. Čiuplytė, tokie renginiai organizuojami ne vien mokytojams bet ir mokiniams. Jie skatina mokyklų komandas aktyviai įsitraukti į projektinę veiklą, išbandyti naujus darbo metodus, susipažinti su kuo įvairesniais internetiniais įrankiais,  lavinti kalbinius įgūdžius.

Kitas seminaro pranešimas buvo skirtas eTwinning portalo apžvalgai. Dalyviai, kurie norėtų vykdyti eTwinning projektus, sužinojo apie registraciją portale bei eTwinning darbastalį. Klausytojams buvo paaiškinta, kaip jie galėtų rasti projekto partnerius, paskelbti savo projekto idėjas, susisiekti su kitais mokytojais, užregistruoti projektą. Seminaro metu paaiškėjo, kad tarp dalyvių jau yra prisiregistravusių portale, tačiau nežinančių, kaip pradėti partnerių paiešką, kaip susisiekti su užsienio kolegomis. Į šiuos ir kitus klausimus buvo atsakyta praktinio darbo prie kompiuterių metu.

Klaipėdos r. Gargždų Minijos vidurinės m-klos mokytoja Raminta Birgėlienė papasakojo kolegoms apie savo eTwinning veiklą. Jos pranešimas „Mokytojo nauja patirtis — įdomesnės pamokos vaikams“ sulaukė daug dėmesio, nes mokytojos darbo patirtis ir rezultatai yra įdomūs net patyrusiems programos dalyviams.

Trumpos pertraukėlės metu mokytojai turėjo  galimybę pamatyti pirmosios eTwinning ir Saugesnio interneto programų stovyklos dalyvių darbo rezultatus – trumpus filmukus, filmuotus Taujėnų dvare.

Pasibaigus pertraukai mokytojams buvo pristatyti įvairūs įrankiai, kuriuos jie galėtų taikyti savo projektinėje veikloje. Po šio pranešimo mokytojai galėjo išbandyti savo jėgas praktiškai. Darbo grupėse metu jie turėjo apsvarstyti galimo projekto pavadinimą, planą, aptarti darbo eigą, metodus, galimus rezultatus. Kiekvienai grupei pristačius savo projekto idėją paaiškėjo, kiek daug naujų kūrybiškų projektų galime sukurti.

Seminaro pabaigoje dalyviai dirbo kompiuterinėje klasėje. Čia visi norintys galėjo ne tik prisiregistruoti eTwinning portale, bet ir išbandyti kitus įrankius, sukurti internetinius dienoraščius (blog‘us) arba susipažinti su internetiniais pristatymais. Seminaro organizatoriai pabrėžė, kad eTwinning paramos tarnyba ir konsultantų komanda visada yra pasiruošę atsakyti į mokytojų klausimus arba atvažiuoti į mokyklas, kurios nori daugiau sužinoti apie eTwinning.

„Žaros“ vidurinės mokyklos mokytoja Konsuela Liaskovskaja, eTwinning programos konsultantė

Akimirkos:

Naujienų kategorijos

Žymos