Naujienos
eTwinning – projektas, vienijantis Europos tautas
2008-03-21Tokia buvo pirmoji mintis, atėjusi į galvą kovo 14 dieną Bukarešte, prasidėjus eTwinning konferencijai„Tarpkultūrinio dialogo skatinimas“, į kurią suvažiavo virš 400 dalyvių iš 29 Europos šalių. Tarp jų buvome ir mes – 12 atstovų iš Lietuvos.
Juk ši Europos Komisijos inicijuota e Twinning programa jungia įvairių šalių mokyklas, vaikus ir mokytojus. Milžiniško „Grand Rin“ viešbučio salėje plenarinę sesiją pradėjo eTwinning programos Centrinės tarnybos vadovė Anne Gilleran, dalyvius sveikino Jan Figel, Europos Komisijos narys, atsakingas už švietimą, kalbėjo Rumunijos švietimo ministras Christian Adomnitej, europarlamentaras Doris Pack, Švietimo ir kultūros vykdomosios agentūros atstovas Brian Holmes, indų kilmės Niukastlio universiteto profesorius Sugata Mitra. Tarp jų pasisakymų buvo demonstruojami trumpi 20 sekundžių filmukai iš visų dalyvaujančių šalių.
Pirmą konferencijos dieną vyko geriausių eTwinning projektų apdovanojimo ceremonija. Joje buvo pagerbti ir Kauno statybininkų rengimo centro mokytojai, kartu su partneriais iš Lenkijos vykdę projektą „Fizika – įdomi ir svarbi“. Šis pavadinimas buvo paskelbtas ir lietuviškai, ir lenkiškai. Mums tie lietuviški žodžiai, nors ir su akcentu ištarti, skambėjo kažkaip ypatingai, atrodė, kad taip pagerbta visa mūsų delegacija.
O surengtoje parodoje nė vienas dalyvis abejingai nepraėjo pro Lietuvos stendą, kuriame puikavosi išskirtinės mūsų kraštovaizdžio nuotraukos, spalvingi leidiniai, sukurtų projektų aprašymai ir lietuviškos vaišės. Visus labai sudomino ir tautiniai rūbai, daugelis tiesiog prašė kartu nusifotografuoti.
Antrąją konferencijos dieną dirbome įvairiose grupėse. Ypač įsiminė seminaras, kurį vedė eTwinning Centrinės tarnybos vadovė Anne Gilleran. Ji priminė pirmuosius e Twinning programos žingsnius, pasakojo apie konkrečias programos veiklas, naujas darbo kryptis ir naujus siekius. Apie tai diskutavome vienoje grupėje su Suomijos, Norvegijos, Švedijos ir Rumunijos atstovais. Taip turėjome galimybę patobulinti anglų kalbos įgūdžius, pabendrauti ir pasikeisti nuomonėmis su kitų šalių atstovais bei su pačia eTwinning centrinės tarnybos vadove Anne Gilleran.
Dalyviams buvo surengta ekskursija po naktinį Bukareštą ir tradicinė vakarienė.
Paskutiniąją, trečiąją, konferencijos dieną vėl buvo kalbėta apie e Twinning programos perspektyvas, tolesnę švietimo sistemos plėtrą ir tobulinimą, subrandintas idėjas, infrastruktūrą, resursus ir reikšmę Europos tautų tarpkultūriniam dialogui.
Po konferencijos dar kartą apžiūrėjome Bukarešto centrą, kuriame iki šiol išlikusi N. Čiaušesku laikų prabanga ir skurdas. Kaip teigė vietos taksi vairuotojas, tais gūdžiais laikais jis buvo alkanas, dabar – sotus. Nuvertus komunistinį diktatorių, į sostinę grįžo šviesa, spalvos ir prekės.
Vaikštant miesto gatvėmis, žvelgiant į praeivių veidus, nejučiom grįžo slogūs prisiminimai, kokia buvo mūsų šalis tik atkūrusi savo Nepriklausomybę, bet juos iš karto nuvijo mintis, kad dabar Lietuvoje gyvename tikrai geriau.
Stasė Nedzinskienė
Panemunės vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Alytaus apskrities eTwinning programos konsultantė