Naujienos

eTwinning projektai mažiesiems

2012-04-27

Balandžio 19 d.  Utenos Dauniškio gimnazijoje į antrąją tarptautinio dvynystės projekto eTwinning seminaro eTwinning projektai mažiesiems“ praktinę dalį susirinko Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos bendruomenės atstovės. Seminare dalyvavo 17 mokyklos mokytojų bei administracijos darbuotojų.

Seminaro dalyvėms buvo perskaityti Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos  mokytojos metodininkės, eTwinning koordinatorės Utenos regionui Loretos Tarvydienės pranešimai „eTwinning praktinio taikymo pavyzdžiai“ (skaityti pranešimą) ir „eTwinning įrankiai mažųjų projektuose“ (skaityti pranešimą).  Utenos Dauniškio gimnazijos IT mokytojos metodininkės, eTwinning  konsultantės Utenos regionui Giedrė Sudniutė atliko „Nediegiamų IKT priemonių, skirtų mažųjų ugdymui, apžvalgą (Portable software)“ (skaityti pranešimą) ir pasidalino patirtimi „Internetinių priemonių praktiniai taikymai mažųjų projektuose“ (skaityti pranešimą).

L. Tarvydienė supažindino klausytojas su vienu iš naujausių vykdomų mažiesiems skirtų projektų – velykiniu projektu „Velykų veiklos“ (Easter activities). Seminaro dalyvės peržiūrėjo internete pateikiamą projekto medžiagą, susipažino su bendrąja informacijos pateikimo struktūra, ieškojo ir aptarinėjo kitus pradinio ugdymo grupės projektus (vienas iš jų – „Daily News“ aptartas bendrai).

Kadangi visos klausytojos buvo eTwinning projekto naujokės, tai daug dėmesio pranešėja skyrė antrajai daliai – darbui su projekto įrankiais. Seminaro dalyvės užsiregistravo projekto svetainėje, pateikinėjo ir tvarkė savo duomenis, susipažino su TwinSpace įrankiais, lankėsi Mokytojų kambaryje, ieškojo informacijos apie projektus, suformavo mokyklos grupę bei kt.

Antrojoje seminaro dalyje klausytojas G. Sudniutė supažindino su keletu nediegiamų (Portable) įrankių. Buvo pristatyta: Foxit Reader 3.0 Portable, Photo Art Studio, Photo Jockey.

Chrome Portable priemonės pagalba buvo pereita prie susipažinimo su internetinėmis (OnLine) priemonėmis. Kadangi mažųjų projektuose paprasčiausiai pritaikomos grafikos rengyklės, tai joms ir buvo skirta daugiausiai dėmesio. Buvo pristatytos: SumoPaint, Bgpatterns, PhoTo, Lunapic, Pixlr, Pixelmator. Be to pateikta informacija ir apie mokymui skirtas sritis – pirmiausia puslapyje http://portalas.emokykla.lt pateikiamus priemonių rinkinius. Be to seminaro dalyvėms buvo trumpai pristatytos ir naujausios technologijos – „Debesų kompiuterija“ (skaityti pranešimą).– bei viena iš šių priemonių grupės atstovių – duomenų saugykla DropBox bei jos taikymo galimybės.

Seminaro dalyvės labiausiai susidomėjo projekto įrankių taikymais bei internetinėmis grafikos rengyklėmis.

Tikėtina, kad dalyvių susidomėjimas neišblės ir jos sėkmingai savarankiškai pratęs darbą pasirinktuose projektuose.

Giedrė Sudniutė
Utenos Dauniškio gimnazijos IT mokytoja metodininkė,
eTwinning  konsultantė Utenos regionui

Naujienų kategorijos

Žymos