Naujienos

eTwinning programa – naujovių vėjas, įkvepiantis pokyčiams

2012-04-17

Balandžio 12 d. pedagogai rinkosi į Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre organizuotą renginį „eTwinning programa – kūrybiškumo ir naujovių šaltinis Europos mokykloms“. Juos čia atvedė noras susipažinti su Europos Komisijos inicijuota eTwinning programa, sužinoti daugiau apie šios programos galimybes.

Teorinėje seminaro dalyje eTwinning programos koordinatorė Lietuvoje Aurelija Michailovaitė supažindino su eTwinning programa, pristatė jos  privalumus, pateikė daug svarių įrodymų, kad dalyvauti šioje programoje tikrai lengva ir verta. Akcentavo, kad tai unikali  erdvė saviraiškai ir bendradarbiavimui.  (skaityti pranešimą „eTwinning – kas tai? kodėl lengva? kodėl verta?“)

Su kolegomis savo turtinga projektine patirtimi dalijosi eTwinning programos konsultantė, Jonavos Justino Vareikio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė Laima Vidauskienė. Pedagogai buvo supažindinti su  naujų galimybių teikiančiomis antrosios kartos saityno (Web 2.0) technologijomis ir jų panaudojimu  eTwinning  projektuose. Pristatyti tinklaraščių, internetinių pristatymų kūrimo bei video konferencijų organizavimo įrankiai. (skaityti pranešimą „eTwinning programa – kūrybiškumo ir naujovių šaltinis – mokymasis kitaip“)

Išsamiai savo mokykloje vykdomą eTwinning veiklą pateikė  Gargždų „Minijos“ vidurinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Raminta Birgėlienė. Pasidalinta įspūdžiais iš tarptautinio profesinės raidos seminaro „Edukacinių išteklių mainų galimybės Europos mokyklose. Web 2.0 technologijos švietime“ ir pirmosios eTwinning stovyklos mokiniams „eTwinning ir Saugesnio interneto filmų fabrikas“ (pristatytus įspūdžius iš renginių galima peržiūrėti video filmukuose žemiau). Visus sužavėjo pedagogės veiklos principas: mokytojo nauja patirtis – įdomesnės pamokos vaikams. (skaityti pranešimą „Mokytojo nauja patirtis – įdomesnės pamokos vaikams!“).

Praktinio užsiėmimo metu seminaro dalyviai turėjo galimybę registruotis eTwinning portale ir tapti programos dalyviais. Klausytojams buvo organizuota virtuali kelionė po eTwinning programos darbastalį, pristatytos jo galimybės. (skaityti pranešimus „Registracija. eTwinning darbastalio įrankiai. Partnerių paieška.“ ir „Centrinis eTwinning portalas“). Seminaro metu pasiūlyta daug naujų idėjų, kaip, pasitelkiant informacines technologijas, plėsti tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą.

Abejingų eTwinning programai neliko. Pateikta daugybė klausimų. Dalyviai domėjosi: kaip galima greičiau susirasti projekto partnerius, kur pateikta įdomių projektų idėjų, pavyzdžių, kaip registruoti, pradėti vykdyti projektą, kokius ir kaip įrankius naudoti… Buvo įdomu ir malonu bendrauti su Klaipėdos krašto pedagogais, matyti jų nuoširdų susidomėjimą programos veikla.Tikimės, kad jų lūkesčius pateisinome.

Už pakvietimą organizuoti renginį, pagalbą dėkojame Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centrui bei asmeniškai centro metodininkei Laurai Šeskei.

Informacinį straipsnį parengė Laima Vidauskienė,
eTwinning programos konsultantė

Mokytojos R. Birgėlienės įspūdžiai iš tarptautinio profesinės raidos seminaro „Edukacinių išteklių mainų galimybės Europos mokyklose. Web 2.0 technologijos švietime“

Įspūdžiai iš pirmosios eTwinning stovyklos mokiniams „eTwinning ir Saugesnio interneto filmų fabrikas“ galime peržiūrėti čia (http://www.etwinning.lt/?p=746)

Naujienų kategorijos

Žymos