Naujienos

„eTwinning“ mokinių stovykla: matuojamės virtuvės šefo kepurę!

2015 18 lapkričio

Spalio 29-30 d. konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2015“ nugalėtojai buvo pakviesti į tradicija tapusią kasmetinę „eTwinning“ mokinių stovyklą, kuri šiais metais pavadinta „eTwinning lėkštėje“. Stovyklos tema neatsitiktinė, bet buvo pasiūlyta pačių mokinių. Taigi 60 mokinių ir juos lydinčių mokytojų pirmąją savo veiklą atliko „ČIOP ČIOP“ studijoje, kur susitikę su profesionalia šefe Anna Baranova gamino tris patiekalus: rytietiška kultūra dvelkiančią sriubą, šiuo metu itin populiarius biurgerius ir naminius ledus, pagardintus karamelizuotais sausainiais.

Visus pagamintus patiekalus dalyviai ragavo, o pertraukėlių metu pilkąsias ląsteles mankštino protų mūšyje, kurio metu pasitikrino savo žinias apie maisto produktus ir jų kilmę.

Vėliau kino teatre „Pasaka“ vyko dokumentinio filmo „Pakeliui į mokyklą“ peržiūra. Šis filmas pasakoje apie atokiose vietovėse gyvenančių vaikų sudėtingą kelią į mokyklą, kuris kai kuriems iš jų trunka net 4 valandas. Po filmo peržiūros mokiniai buvo kviečiami padiskutuoti apie filmo herojų pasirinkimą mokytis ir įvertinti savo kelią į mokyklą.

Kitą dieną visi dalyviai įsitraukė į azartišką veiklą – išklausę Staselės Riškienės pamoką apie iPad programos iMovie pradžiamokslį, kūrė filmukus tema „Gero projekto receptas“. Su keletu receptų siūlome susipažinti ir Jums:

Liutauras, Rytis, Gytis ir Eimantas  – https://youtu.be/jT_-D_LBNy4;

Erikas, Lukas ir Tadas – https://youtu.be/drI3q6LW2bk;

Orinta, Gintarė ir Gabrielė  – https://youtu.be/ep2F1xyFqVU;

Agnė, Justas, Austėja ir Leonora – https://youtu.be/mKlVwt5ybmQ;

 

Stovyklą užbaigė veiklos Energetikos muziejuje: edukacinis užsiėmimas „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ bei pažintis su muziejaus ekspozicija – prietaisais, susijusiais su fizikos dėsniais.

 

O ką patys mokiniai mano apie stovyklą?

 

„Ši stovykla buvo labai įdomi, įtraukianti, pamokanti, naudinga. „eTwinning“ stovykloje aš išmokau gaminti naujų patiekalų, dirbti su iPad programa, kurti filmukus. Daug naujų dalykų sužinojau apie iliuzijas, išsiaiškinome, kas iš tiesų yra iliuzija. Pažiūrėjęs filmą „Pakeliui į mokyklą", supratau, kad vaikai, kurie gyvena skurdžiai, labai noriai mokosi, jiems mokykla yra labai svarbi, svarbus išsilavinimas. Stovykla buvo nenuobodi, laikas prabėgo labai greitai. Man patiko, norėčiau daugiau tokių užsiėmimų!!!“

– Rokas Bytautas, Klaipėdos Gedminų progimnazija

 

 

„Prieš antrosios dienos pietus pėsčiomis keliavome į energetikos muziejų. Man labai patiko tai, kad jame turėjome galimybę ne tik pamatyti, bet ir patys prisiliesti prie įvairių įrengimų, iš arti susipažinti su energetikos pramonėje naudojamomis technologijomis, pritaikyti praktikoje bei pagilinti žinias, įgautas fizikos pamokose. Taip pat muziejuje turėjome galimybę susipažinti su optinėmis apgaulėmis, išbandyti daugelį pavyzdžių ir patys įsitikinti kaip jos veikia. Visos šios veiklos buvo labai naudingos, jos padėjo plėsti akiratį ir geriau suprasti teoriją, kurią mokėmės per pamokas“.

– Soleviga Varneckaitė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazija

 

 

„Ketvirtadienio vakarą, kino teatre ,,Pasaka“  žiūrėjome filmą ,,Pakeliui į mokyklą'“, po filmo vyko diskusija. Filme buvo rodoma 4 skirtingų vaikų kelias mokyklą, kuris trukdavo nuo 2 iki 4 valandų, einant per kalnus, slepiantis nuo dramblių, broliams vežant savadarbiame vežimėlyje ar jojant ant arklių. Smagu, kad tokie filmai yra pateikiami žiūrėti mokiniams, ypač stovyklų metu, kada kiekvienas galime pagalvoti, kokie laimingi esame ir, kad dažnai neįvertiname tai ką turime, galbūt, pamirštame tikrąsias vertybes. Po filmo vykusios diskusijos metu dalinomės savo mintimis, įspūdžiais. Priėjome prie bendros išvados, kad mokiniai gyvenantys puikiomis sąlygomis nesuvokia naudos, kurią mums suteikia išsilavinimas, jo nevertina“.

– Meda Dargytė, Šiaulių „Romuvos“ gimnazija

 

 

„Stovykloje įgijau įdomios patirties gaminat tokį maistą, kokį matome kulinarijos knygose. Matytas filmas padėjo suprasti, kokiomis sąlygomis (sunku net įsivaizduoti) gyvena mūsų bendraamžiai įvairiose pasaulio vietose, koks sudėtingas jų kelias į mokyklą. Filmas privertė susimąstyti apie tai, kokias puikias turime mokymosi sąlygas. Kurdami  filmukus su planšetėmis, smagiai praleidome laiką ir pasidalinome įspūdžiais. „eTwinning“ stovykla yra puiki vieta turiningai praleisti laiką, susirasti naujų pažįstamų iš  Lietuvos miestų bei miestelių“.

– Mantas Baltrimas, Klaipėdos Gedminų progimnazija

 

 

„Laikas stovykloje  prabėgo greitai, linksmai, įdomiai  ir kūrybingai. Buvo smagu kartu su bendraamžiais ir profesionale virtuvės šefe gaminti patiekalus, patikrinti savo žinias protų mūšyje. Filmuko kūrimas su iPad planšetėmis padėjo suprasti, kokia šauni mūsų komanda, įsitikinome, kad visos komandos labai kūrybingos, nes sukurti darbai buvo įdomūs, linksmi. Įgijome naudingos patirties Energetikos muziejuje, nes supratau, kas yra iliuzijos, kaip veikia fizikos dėsniai, kaip jie susiję su mūsų kasdieniu gyvenimu“.

– Gabija Judickaitė, Klaipėdos Gedminų progimnazija

 

 

„Labai smagi ir pavykusi kelionė. Skanus maistas, erdvūs kambariai, daug laisvės. Vykdomos veiklos suteikė daug neįkainojamos patirties ir apmastymų. Sutvirtėjo ryšys tarp kolektyvo narių. Susiradome naujų draugų, bendravome ir kalbėjomės su jais apie viską: pomėgius, miestus kuriuose gyvenam, žmones-apie viską. Nuoširdžiai nenorėjome išvykti iš Vilniaus. Labai tikimės, kad tokios kelionės vyks dažniau arba truks ilgiau. Norėtųsi labiau pažinti kitų miestų „eTwinning“ programos dalyvius ir jų vykdomą veiklą“.

– Liveta Ereksonaitė, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija

 

 

„Stovykla ,,eTwinning LĖKŠTĖJE“ man labai patiko, nes buvo  labai įdomi programa, veiklos paliko daugybę įspūdžių. Į tokią stovyklą norėtųsi grįžti ir dar kartą“.

– Raminta Sidaravičiūtė, Klaipėdos Gedminų progimnazija

 

 

„Ši „eTwinning“ stovykla man labai labai patiko, nes pirma: sužinojau daug naujų dalykų, kurių anksčiau nežinojau, o antra: patyrėme daug, daug smagių nuotykių. Buvo labai smagu!“.

– Paulius Perveneckas, Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Naujienų kategorijos

Žymos