Naujienos

eTwinning meškutis – mokyklos talismanas!

2008 7 kovo

eTwinning projektas „Meškutis“, prasidėjęs kaip mažas klasės projektukas, tapo toks populiarus, kad jo simbolis meškutis jau vadinamas visos mokyklos talismanu! Meškučiai ne tik išmokė projekto dalyvius daug naujo, bet kartu su jais dalyvavo ir įvairioje mokyklinėje veikloje, vyko į klasės išvykas, mokykloje sveikino eTwinning konsultantes iš visos šalies, vietinės valdžios atstovus, seimo narę ir netgi švietimo ir mokslo ministrę!

 

Keturios klasės iš Lietuvos, Slovėnijos ir Vokietijos pradėjo eTwinning projektą rugsėjį. Pirmiausia mokiniai atsinešė į klasę savo meškučius, tada pagamino jiems specialius pasus ir apsikeitė meškučiais su savo partneriais iš kitos šalies. Tuomet prasidėjo tikrasis bendradarbiavimas! Mokiniai visur nešiojosi savo partnerių meškučius: į pamokas, mokyklos šventes, klasės valandėles ir išvykas, muziejus ir t.t. Jie fotografavo meškučius įvairioje aplinkoje ir keitėsi šiomis nuotraukomis bei trumpais dienoraščiais su savo partneriais, rašydami vieni kitiems elektroninius laiškus bei publikuodami visa tai klasės svetainėje ir projekto TwinSpace erdvėje.

 

Projekto meškučius greitai pastebėjo kiti mokyklos mokytojai ir mokiniai, kadangi penktokai visur juos nešiojosi su savimi. Taigi labai greitai visa mokyklos bendruomenė susižavėjo šiais mažaisiais svečiais iš užsienio! Sausio 23-ią dieną visos šalies eTwinning konsultantės susitiko Kuršėnų Pavenčių vidurinėje mokykloje, o juos pasitiko specialiai ta proga pasiūti meškučiai. Susitikimas buvo labai sėkmingas, o projekto meškutis buvo pavadintas mokyklos talismanu. Vėliau meškučiams teko dalyvauti ir kituose mokyklos renginiuose bei sutikti labai svarbius svečius: vietinės valdžios atstovus, seimo narę Rimą Baškienę ir netgi švietimo ir mokslo ministrę Romą Žakaitienę. Projekto meškutis tapo simboliu vaikystės, rūpestingumo, švelnumo ir draugiškumo – vertybių, kurioms mūsų mokykla skiria didžiulį dėmesį!

Auga ne tik meškučio populiarumas, bet ir projekto pedagoginė vertė. Projekto dalyviai įgijo labai naudingos tarptautinio bendravimo ir bendradarbiavimo patirties, tobulino bendravimo užsienio kalba bei naudojimosi IKT gebėjimus ir, svarbiausia, pasijuto tikrais Europos bendruomenės nariais! Žiūrėdami nuotraukas ir skaitydami meškučių dienoraščius projekto dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su savo bendraamžių gyvenimu kitose Europos šalyse. Vasario 27-ą dieną mokiniai iš Slovėnijos Ribnica miesto Franceta Prešerna pagrindinės mokyklos ir Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos dalyvavo labai sėkmingoje vaizdo konferencijoje! O dabar jie su nekantrumu laukia tolesnės projektinės veikos su partneriais ir naujų galimybių, kurias jiems pasiūlys eTwinning!

Staselė Riškienė

Naujienų kategorijos

Žymos