Naujienos

eTwinning Kokybės ženkleliai

2012 24 rugpjūčio

eTwinning Kokybės ženkleliai suteikiami mokytojams, vykdantiems puikius eTwinning projektus. Jie pažymi, kad projektas pasiekė tam tikrą nacionalinį ir Europos standartą. Dėl šios priežasties yra skiriami du ženkleliai: Nacionalinis Kokybės ženklelis ir Europos Kokybės ženklelis.

NACIONALINIS KOKYBĖS ŽENKLELIS – prašykite jo šiandien!

Jeigu manote, kad jūsų eTwinning projektas nusipelnė papildomo sėkmės pripažinimo, tuomet savo eTwinning darbastalio skyrelyje „Ženkleliai“ galite prašyti Nacionalinio Kokybės ženklelio. Jeigu turite daugiau negu vieną projektą, jūsų manymu, vertą ženklelio, paprasčiausiai užpildykite paraiškas kiekvienam iš jų.

Kokia yra nauda? Kokybės ženklelis – tai konkretus pripažinimas mokytojams ir mokykloms, kad jų eTwinning veikla pasiekė aukštą lygį. Mokiniams tai – paskatinimas už jų pastangas, o visai mokyklai – viešas jų pasiryžimo siekti kokybės bei atvirumo europinėje bendradarbiavimo veikloje pripažinimas.

Kas skiria nacionalinį Kokybės ženklelį? Mokyklų paraiškas nacionaliniam Kokybės ženkleliui gauti vertina kiekvienos šalies Nacionalinė paramos tarnyba (NPT). Lietuvoje ženkleliai teikiami ištisus metus, bet jei dar šiais metais norite gauti ir Europos kokybės ženklelį, tai paraiškas Nacionaliniam kokybės ženkleliui gauti turite pateikti iki 2012 metų rugsėjo 28d. Paraišką patvirtinusi ar atmetusi, jūsų NPT susisieks su jumis. Teikdama projektui Kokybės ženklelį, NPT taiko mažiausiai 5 specifinius reikalavimus. Būtina, kad projektas atitiktų visus 5 reikalavimus:

Reikalavimai yra šie:

  1. Projektas privalo turėti bendrus tikslus ir planą.
  2. Jis turi būti užbaigtas arba būti paskutiniuose įgyvendinimo etapuose.
  3. Paraišką teikiantis mokytojas turi būti reikšmingai prisidėjęs prie projekto įgyvendinimo.
  4. Turi būti akivaizdus tam tikras bendradarbiavimo lygis.
  5. Projekto rezultatai turi būti matomi.

Jei projektas atitinka šiuos 5 reikalavimus, tuomet jis vertinamas pagal šešis kriterijus.

Kokie yra kriterijai? Projektas turi demonstruoti meistriškumą šiose srityse:

(1) Pedagoginis novatoriškumas ir kūrybiškumas,
(2) Integracija į ugdymo turinį,
(3) Mokyklų partnerių bendradarbiavimas,
(4) Technologijų taikymas,
(5) Tvari plėtra ir tęstinumas,
(6) Rezultatai ir nauda.

EUROPOS KOKYBĖS ŽENKLELIS – Nereikia teikti paraiškos!

Europos Kokybės ženklelis – tai antras sėkmės rodiklis. Nuo 2012 metų spalio jį teiks Centrinė paramos tarnyba šioms projektą vykdančioms mokykloms:

  1. Kurias Europos Kokybės ženkleliui pasiūlė bent viena Nacionalinė paramos tarnyba po atliktos atrankos.
  2. Kurių bent du partneriai jau yra gavę Nacionalinius Kokybės ženklelius.

Europos Kokybės ženklelis teikiamas tik kartą metuose. Apdovanotos mokyklos bus paskelbtos eTwinning portale 2012 metų spalio 12d.

Jei norite dalyvauti Europos eTwinning Apdovanojimų konkurse, privalote turėti Europos Kokybės ženklelį ir projekto aprašymą pateikti anglų kalba. Paraiškos dalyvauti Europos eTwinning Apdovanojimų konkurse bus priimamos nuo 2012 metų spalio 17d.

Naujienų kategorijos

Žymos