Naujienos

,,eTwinning“ 14-ojo gimtadienio šventės atgarsiai iš Pandėlio gimnazijos

2019-05-21

Kiekvienais metais Pandėlio gimnazijos bendruomenė švenčia Europos dieną ir ,,eTwinning“ gimtadienį. ,,eTwinning“ projektai užimą svarbią vietą mokyklos veikloje, joje dalyvauja beveik visi gimnazijos mokiniai.

Šiemet renginiai prasidėjo gegužės 9 dieną, kai visoje Europoje vyko šventės, koncertai, edukaciniai užsiėmimai, skirti Europos Sąjungos 15-ajam gimtadieniui ir ,,eTwinning“ programos 14 metų sukakčiai paminėti.

Pandėlio gimnazijoje vyksta daug tarptautinių projektų, todėl šią dieną  mokyklos atstovai susisiekė ,,eTwinningLive“ erdvėje su savo „eTwinning“ partneriais –  Lenkijos Zespół Szkół Technicznych w Rybniku im. Stanisława Staszica w Rybniku,  ir pasveikino juos su Europos 15-uoju ir ,,eTwinning“ programos 14-uoju gimtadieniu.

Gegužės 10 dieną mokykloje vyko renginys „Švęskime Europos gimtadienį“. Jo metu 8 klasės mokiniai, ,, eTwinning“  bendraamžiai, organizavo ir šventė programos gimtadienį.

Gimnazijos mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Dalis 8 klasės mokinių ėmė  interviu ,,Kaip kurti verslą ES“ iš įmonės ,,Durpeta“ vadybininkės Sigitos Kantautienės. Šie mokiniai vykdo „Erasmus + KA2“ projektą „Finansinių ir verslumo įgūdžių lavinimas ugdant aktyvų  pilietį“ (FESAC) ir  birželio pradžioje vyksta į Ispaniją. Interviu medžiagą mokiniai panaudos projekto veiklose.  8 klasės mokinės Liepa Dabriškaitė ir Vakarė Atkočiūnaitė dalyvavo rajoniniame integruotame anglų kalbos ir muzikos Eurovizijos konkurse. Kita aštuntokų grupė kartu su 4 klasės mokiniais šventė ,,eTwinning“ gimtadienį. Atsakingi už renginį Domantas E. ir Gabija C. parengė jaunesniesiems įvairių  kūrybinių užduočių. Kodėl būtent šie mokiniai organizavo ir vedė renginį? Gabijai tą dieną taip pat sukako 14 metų, o ji pati pagalbininku pasirinko Domantą!

Šventės akimirkos. L. Tichonovos nuotraukos.

Prieš renginį visada susimąstai, ką įdomesnio sugalvoti, kuo sudominti? Anksčiau buvo ir tortas, vėliau sportas, o šiemet nutarėm šokti! Koks gimtadienis be šokių? Taigi pasiskirstę į 5 grupes mokiniai dalyvavo viktorinoje apie ES ir ,,eTwinning“ programą, piešė, dėliojo dėlionę ir dainavo lietuviškai, angliškai, rusiškai.

Po šventės pakalbinti renginio vedėjai dalijosi įspūdžiais. Paklausta, kas šventės metu buvo sunkiausia, Gabija atsakė, kad  sunkiausia buvo sugalvoti užduotis, konkursus. Bet gimnazistė iškart pasidžiaugė, kad rūpesčiai buvo malonūs, kad ir kitą kartą ji imtųsi  renginio organizavimo.Mažieji dalyviai po šventės dėkojo ir klausė, kada vėl ateisime. Domantas pasidžiaugė, kad vaikai aktyviai dalyvavo visose veiklose, taip pat padėkojo  mokytojai Renatai, kuri padėjo organizuoti ,,Gimtadienio diskoteką“. Jis sakė: ,, Aktyvi mokytoja – aktyvūs ir vaikai“.

Šventės pabaigoje aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti ,,eTwinning“ programos prizais. Taigi šokiai, dainos, linksmybės, prizai ir gera nuotaika lydėjo mokinius visos šventės metu. Mažieji mokiniai dėkojo aštuntokams ir mokytojoms už turiningai praleistą laiką. Belieka laukti programos „eTwinning“  15-tojo gimtadienio.

                                                                                       Larisa Tichonova, „eTwinning“ ambasadorė Panevėžio regione

 

Naujienų kategorijos

Žymos