Naujienos

Drakulos pilies beieškant

2012-06-29

Tęsiant vieną iš eTwinning tradicijų – kasmet birželio mėnesį visoms eTwinning paramos tarnyboms susitikti vienoje iš programoje dalyvaujančių šalių – šiais metais birželio 25-27 dienomis eTwinning propaguotuojai susitiko Rumunijoje, tarp kalnų įsikūrusiame Sinajos mieste.

Susitikimo metu kolegos iš Ispanijos ir Portugalijos pasidalijo patirtimi, kaip jie stebi projekto eigą ir sėkmė. Plačiau pristatyta „Projekto kortelė“ – vienas iš būdų susisiekti su savo Nacionaline paramos tarnyba (NPT) ir aptarti projekto metu iškilusius klausimus. „Projekto kortelė“ prienama tik mokytojams užregistravus projektą ir jį patvirtinus NPT. Ją galima rasti darbastalyje, paspaudus „Projektai“ ir pasirinkus tarp veiksmų „Projekto kortelė: pasikalbėkite su savo NPT“.

Buvo pabrėžti „Projekto kortelės“ privalumai:

  • Pokalbis vyksta tik tarp projektą vykdančio mokytojo ir gimtosios šalies NPT nario, todėl mokytojas gali naudoti savo gimtąją kalbą.
  • Pokalbiai išsaugomi ir mokytojas bet kada gali peržvelgti gautus atsakymus ir NPT komentarus.
  • Mokytojas, aprašydamas projekto eigą, veiklas ir rezultatą kaupia informaciją, vėliau pasitarnausiančią aplikuojant gauti Kokybės ženklelį, nes NPT gali stebėti projekto eigą ir geriau įvertinti jo veiklas bei galutinį produktą.

Praktinių užsiėmimų metu turėjome progą išbandyti įvairiausius internetinius įrankius, naudingus kasdieniam darbui:

Debesija. Vykdomo projekto metu susikaupė daug metodinės medžiagos ir trūksta kompiuteryje vietos? Norite laikyti failus ten, kur bent kada ir bet kur, kur yra interneto ryšis, juos galėtumėte pasiekti? Norite dalintis failais ir juos redaguoti tik su projekto dalyviais, mokinių tėvais ar mokyklos administracija? Debesija kaip tik jums!

Failų dalinimosi įrankiai. Su mokiniais sukūrėte vaizdo filmuką ar nuotraukų galeriją, o failo talpa yra labai didelę? Nežinote, kaip jį persiųsti projekto partneriams? Tam padės jums interneto svetainės:

Virtuali siena:

    • Žymėkite internete Jūsų projektui reikalingą medžiagą ir lengvai kurkite virtualią „Skelbimų lentą“ http://pinterest.com/. Jūs galite  prie savo „skelbimų lentos“ prisegti kitų sukurtas „skelbimų lentas“ ir taip atrasti naujų dalykų Jums bendrai rūpimais klausimais.
    • Projekto metu reikia apklausti mokinius, gauti jų atsakymus ir paskelbti apklausos rezultatus? Jums svarbu paskelbti svarbią informaciją, prieinamą visiems partneriams? Planuojate bendrą projekto renginį? Tada http://wallwisher.com yra kaip tik Jums!

Elektroninis žurnalas „Scoop.it“ . Įvykdėte projektą ir sukūrėte puikų galutinį projekto rezultatą? Būkite išgirstas ir plačiai paskleiskite informaciją apie savo vykdomą projektą internete http://www.scoop.it.

Informaciniai grafikai. Projekto metu sukaupėte informaciją, kurią reikia apipavidalinti grafiškai? „Piktochart“ (http://piktochart.com) – tai puikus būdas sukurti Jūsų projekto istoriją iliustruotą informaciniais grafikais, sujungiant temas, piktogramas, tekstą ir nuotraukas.

Vaizdo įrašo redaktorius. Projektui besibaigiant sukūrėte apibendrinantį projekto veiklas vaizdo įrašą, kurį reikia patobulinti prieš publikuojant? Tada „WeVideo“ (http://www.wevideo.com) įrankis kaip tik Jums! Jis suteikia jums visišką kūrybinę kontrolę redaguojant vaizdo įrašą. Taip pat šis įrankis suteikia galimybę dalintis Jūsų sukurtu vaizdo įrašu su kitais, nes „WeVideo“ kartu yra ir internetinė platforma debesyje.

Paklausk klausimą ir gauk atsakymą! Tau įdomu ką kiti galvoja tau rūpimais klausimais? Ar nemanai, kad geriausias būdas išsiaiškinti kitų nuomonę yra užfiksuoti nuomones bendrai publikuojamame internetiniame turinyje? Išbandyk „Urtak“ įrankį (http://about.urtak.com), kuris sudarytas iš daugybės klausimų su atsakymais „taip“ ir „ne“, kurie gali būti užduodami ir atsakomi kiekvieno prisijungusio vartotojo.

Elektroninė apklausa. Išbandykite įrankį „PollDaddy“ (http://polldaddy.com) ir  sukurkite tyrimus, apklausas, viktorinas vos per keletą minučių! Atsakymus gaukite per savo svetainę, e-paštą, IPad, Facebook ar Twitter.

Balso pranešimai:

    • Sukūrėte projekto svetainę ar puslapį viename iš socialinių tinklų ir mokiniams būtų įdomu išgirsti mokinių iš partnerių mokyklos nuomonę? Išbandykite „SpeakPipe“ įrankį (http://www.speakpipe.com) ir Jūsų svetainės lankytojai galės palikti balso pranešimus tiesiai iš naršyklės. Nustatykite balso pašto valdiklį Jūsų svetainėje arba pridėkite balso pašto programą į savo projekto Facebook puslapį.
    • Norite originaliai ir įdomiai pristatyti savo projektą mokyklos bendruomenei? Išbandykite „HelloSlide“ įrankį (http://www.helloslide.com) ir prie skaidrių įrašę nesudėtingus žodžių junginius gaukite automatiškai įgarsintą tekstą. Galėsite pasirinkti net iš 20 skirtingų kalbų!
    • Jus domina, kaip įdomiai ir aiškiai pristatyti naują pamokos medžiagą mokiniams? Tiesiog įkelkite medžiagą (PowerPoint, PDF, Word, Exel) į svetainę http://present.me, įrašykite prieš Web kamerą balso pranešimą ir išsiųskite nuorodą savo mokiniams.

Lietuvos nacionalinė paramos tarnyba

Akimirkos:

Naujienų kategorijos

Žymos