Naujienos

Atgarsiai iš seminaro „Kai eTwinning projekte esi pažengęs ir nori išmokti daugiau“

2010-10-04

2010 m. rugsėjo 29 d. Šiaulių ,, Juventos” pagrindinėje mokykloje įvyko eTwinning regioninis seminaras „Kai eTwinning projekte esi pažengęs ir nori išmokti dar daugiau“., kuris buvo skirtas eTwinning programoje pažengusiems (vykdantiems projektus) ikimokyklinių ir pradinių klasių mokytojams, kurie norėjo daugiau sužinoti apie įrankius, skirtus vaizdo konferencijoms bei praktiškai pabandyti kurti plastilininę animaciją, naudojant Windows Movie maker programą.

Renginio metu aptarta eTwinning tarptautinė projektinė veikla, supažindinta su vaizdo konferencijų įrankiais, atnaujintu darbastaliu bei atlikta keletas praktinių užduočių. Panevėžio apskrities eTwinning konsultantė Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos rusų k. mokytoja Larisa Tichonova atliko eTwinning projektų apžvalgą ir analizę (pranešimą „eTwinning projektų peržiūra ir analizė“ galima atsisiųsti iš čia). Jai talkino ir savo patirtimi pasidalino „Juventos” pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Aurelija Dirginčienė (pranešimą „eTwinning „Juventoje“ galima atsisiųsti iš čia, projekto pristatymo filmukus galima peržiūrėti čia). Mokytojos Aurelijos vykdoma projektinė veikla yra labai plati, tad buvo apžvelgti tik patys kokybiškiausi, įdomiausi projektai, paminėtos išradingai panaudotos IT priemonės.

Radviliškio dailės mokyklos dailės mokytoja metodininkė, Šiaulių apskrities eTwinning konsultantė Gražina Likpetrienė perskaitė pranešimą „Įrankiai vaizdo konferencijoms“ (pranešimą „Įrankiai vaizdo konferencijoms“ galima peržiūrėti čia), supažindino renginio dalyvius su vaizdo konferencijų sistemų klasifikacija, standartais, kainomis. Šiais laikais, kai gyvenimas praktiškai nebeįsivaizduojamas be modernių prietaisų, kompiuterių ir interneto, įpratome objektus stebėti realiu laiku. Matyti pašnekovus, esančius tolimiausiuose žemės kampeliuose, tampa kasdienybe. Vykdant edukacinius projektus, mokiniams tai pirma reali pažintis su kitomis šalimis. Buvo plačiau apžvelgti nemokami vaizdo konferensijų įrankiai bei Elluminate nuotolinio mokymo platforma.

Kai Larisa Tichonova supažindino su atnaujintu eTwinning „darbastaliu“ (pranešimą „Naujasis eTwinning darbastalis“ galima atsisiųsti iš čia) dar buvo likę keletas dienų iki jo pasirodymo, todėl klausytojai turėjo sutelkti visą dėmesį, kad suprastų ir prisimintų šias naujienas. Tačiau šiandien „darbastalis“ jau veikia ir visi dalyviai gali jį išbandyti: atnaujinti savo profilį, palikti žinutę mokytojų kambaryje ar papildyti išteklius. Tik nepulkite į paniką, jeigu dar ne viskas sklandžiai veikia, tiesiog būkite kantrūs ir prisijunkite kitą dieną, kai bus mažesnis lankytojų antplūdis.

Išklausę naujienas, mokytojai buvo pakviesti padirbėti individualiai prie kompiuterių. Gražina Likpetrienė visiems davė praktinę užduotį (praktinę užduotį galite peržiūrėti čia) – pridėti naują partnerį į kontaktus, prisijungti prie veikiančio projekto „My plastic heart“ ir padirbėti sukuriant puslapius. Grįžę į namus, dalyviai galės toliau tobulinti seminaro metu pradėtą kurti TwinSpace, ten diskutuoti ir sukelti savo nulipdytų plastilininių veikėjų nuotraukas bei filmukus. Kadangi visi nekantraudami laukė lipdymo pradžios, animacijos kūrimo pristatymas buvo glaustas ir trumpas, aptarti pagrindiniai darbo etapai ir dažniausiai pasitaikančios klaidos. Pasidarbavus plastelinu, sekė judesio kūrimas, veikėjų fotografavimas ir darbas su Windows Movie Maker programa (darbo su plastilinu etapus galite peržiūrėti čia).

Ir pagaliau, sėkmigai pasiekusieji finišą šios sunkios dienos darbštuolėliai galėjo džiaugsmingai stebėti ekrane atgijusius pirmuosius herojus.

Valio – viskas pavyko! Iki kitų susitikimų ir eksperimentų!

Gražina Likpetrienė,
Radviliškio dailės mokyklos dailės mokytoja metodininkė,
Šiaulių apskrities eTwinning konsultantė

Akimirkos:

Naujienų kategorijos

Žymos