Naujienos

2018-ųjų metų „Projektų mugėje“ vykusioje konferencijoje „Patirtys“ – išsamūs projektų vykdytojų ir dalyvių pasakojimai

2018 kovo 9

2018 metų kovo 2 dieną Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vyko „Projektų mugė 2018“. Daugiau nei 40 mokyklų iš visos Lietuvos paruošė savo projektų pristatymus, dalinosi patirtimi. Švietimo mainų paramos fondas, administruojantis nacionalinius ir tarptautinius projektus „Projektų mugėje“ dalyvavo jau trečius metus. Šiemet mugės metu Fondas organizavo konferenciją „Patirtys“. Šios konferencijos tikslas – parodyti ne tik sėkmingus projektinės veiklos pavyzdžius, bet ir žmones kūrusius šiuos projektus.

Konferencijoje savo projektinės veiklos įspūdžiais ir atradimais su klausytojais dalijosi net aštuoni projektų vykdytojai ir dalyviai. Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos neformaliojo švietimo mokytoja Rima Leimontienė, projektinę veiklą vykdanti nuo 2009-ųjų metų kalbėjo apie bendruomenės įtraukimo į projektų veiklas svarbą. Druskininkų „Ryto“ gimnazijos projektų koordinatorė Gitana Stukienė dalinosi tarptautinių projektinių susitikimų Lietuvoje organizavimo patirtimi. Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos teatro mokytojas Karolis Makauskas  praktiškai pristatė IT panaudojimo galimybes meninio ugdymo procese. „eTwinning“ projekto ambasadorė, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Aurelija Dirginčienė svajingai pasidalino romantiškais projektinės veiklos aspektais. Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokytoja ir projektų koordinatorė Laima Šalkauskienė kalbėjo apie savirealizaciją ir saviraišką „Erasmus+“ projektuose. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos atstovės – lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė bei vyr. biologijos ir šokio mokytoja Irmina Puipaitė pasakojo apie mokytojo tobulėjimą ir jo įtaką mokyklos sėkmėje. Klaipėdos Gedminų progimnazijos (kurioje ir vyko Projektų mugė) mokinė Ugnė Lastauskaitė pasidalino savo ir kitų mokinių dalyvavimo projektinėje veikloje patirtimi. Na o Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių ir informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Rita Grinevičienė, lydima dviejų savo auklėtinių, užbaigė konferenciją pasakojimu apie neseniai įvykdytą kalėdinį projektą, jo rezultatus ir svarbą mokiniams.

Projektų mugėje konferencijos dalyvio Karolio Makausko kuruotas projektas „Motion Picture at an Exibition“ (MoPic) komisijos buvo pripažintas inovatyviausiu projektu ir pelnė apdovanojimą.

Konferencija „Patirtys“ bei visa „Projektų mugė 2018“ – puikus būdas daugiau sužinoti apie įvairią (ne tik programos „eTwinning“) projektinę veiklą ir galimybes, bet ir pasisemti minčių ateities veikloms vykdyti.

Konferencijoje „Patirtys“ skaitytų pranešimų skaidres galite rasti ČIA.