Naujienos

Tarptautinis programos eTwinning profesinės raidos seminaras Čekijoje

2014-05-29

2014 m. gegužės 8-10 dienomis Čekijoje, Prahos mieste vyko tarptautinis eTwinning profesinės raidos seminaras. Seminaras buvo skirtas ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams, dirbantiems su eTwinning platformos projektais. Seminare dalyvavo 42 pedagogai iš 11 šalių: Norvegijos, Slovakijos, Airijos, Austrijos, Lenkijos, Italijos, Portugalijos, Maltos, Lietuvos, Čekijos, Kipro. O seminarą organizavo DZC – Čekijos tarptautinis bendradarbiavimo ir švietimo centras.

Lietuvą šiame seminare atstovavo pedagogės iš skirtingų Lietuvos regionų: Kelmės ,,Kūlverstuko“ lopšelio-darželio auklėtoja, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Neringa Kojalienė, Vilniaus „Genio“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jūratė Paurytė ir Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jurgita Pocevičienė.

Pagrindiniai seminaro tikslai buvo suteikti galimybę seminaro dalyviams susirasti parnerių iš kitų šalių savo būsimiems eTwinning projektams ir pasidalinti idėjomis bei gerąja patirtimi.

Pirmoji seminaro diena buvo skirta eTwinning programos pristatymui ir dalyvių susipažinimui. Dalyviai buvo suskirstyti į darbo grupes, kur turėjo progą artimiau susipažinti ir pristatyti kitiems dalyviams savo profesinę patirtį. Prisistačius visoms darbo grupėms, viena iš seminaro vedėjų, Čekijos pedagogė Eva Munchova pristatė sėkmingiausius savo eTwinning projektus.

Antroji seminaro diena buvo skirta kontaktų su partnerių šalimis užmezgimui ir eTwinning projekto kūrimui. Dalyviai turėjo galimybę individualiai pristatyti savo idėjas visiems bendrai ir po prisistatymų buvo kviečiama burtis į grupes. Taip pat vyko lankstinukų paroda, kur mokytojai pristatė savo atstovaujamas mokyklas ir planuojamus ar vykdytus projektus. Toliau darbas vyko susėdus grupelėmis su partneriais, seminaro organizatorės Čekijos pedagogės Eva Munchova ir Stepanka Vopatova supažindino su projektų planavimo žingsniais ir pagrindiniais jų įgyvendinimo etapais, demonstravo naujoves Twinspace erdvėje, mokė naudotis darbalaukio įrankiais. Dalyviams buvo siūlomos praktinės užduotys, kad kiekvienas galėtų praktiškai išbandyti pristatomus įrankius ir galėtų jais naudotis ruošdamas eTwinning projektus. Darbas vyko specialiai seminarui sukurtame eTwinning platformos projekte “Contact seminar Prague 2014“, kur kiekvienas dalyvis galėjo susikurti savo katalogą ir jame praktiškai dirbti.

Trečioji seminaro diena buvo skirta įvairių IKT įrankių mokymams, jų integravimui į eTwinning projektus. Buvo pristatytos ir praktiškai pademonstruotos šių IKT įrankių galimybės: www.superlame.com, www.voki.com, www.jigsawplanet.com, www.pizap.com, www.wordle.net, www.tripwow.tripadvisor.com, www.tellegami.com, www.animoto.com. Dalyviai turėjo laiko kiekvieną įrankį išbandyti patys, diskutavo apie jų panaudojimo galimybes tiek projektinėse veiklose, tiek pamokose. IKT įrankių panaudojimas atskleidžia pedagogo meistriškumą eTwinning projektuose ir praturtina ugdymo procesą.

Seminaro pabaigoje visos komandos pristatė savo sukurtų projektų idėjas. Iš viso buvo sukurta 15 naujų eTwinning projektų idėjų, belieka sėkmingai jas įgyvendinti.

Lietuvos dalyvių įspūdžiai iš seminaro – patys pozityviausi. Štai ką rašo Kelmės ,,Kūlverstuko“ lopšelio-darželio auklėtoja, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Neringa Kojalienė: „Kadangi esu naujokė eTwinning projektų kūrime, šis seminaras man buvo labai naudingas, išmokau ne tik prisijungti prie jau egzistuojančių projektų, bet nuo šiol pati galėsiu kurti projektus eTwinning platformoje. Šio seminaro metu įgijau naudingų žinių ir įgūdžių dirbant su eTwinning platforma, susipažinau su naujomis IKT programėlėmis, kurių dar nebuvau taikiusi savo pedagoginėje veikloje. Naujai įgytą patirtį taikysiu ruošdama naują eTwinning projektą su kolege iš Norvegijos. eTwinning projektai padeda praplėsti akiratį, susipažinti su skirtingomis kultūromis, šalimis, jų papročiais, skatina skaitmeninių priemonių naudojimą, suteikia pasirinkimo laisvę.“

O Vilniaus „Genio“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jūratė Paurytė rašo: „Džiaugiuosi, kad gavau daug naujų žinių vos per kelias dienas ir viską galėjau išbandyti praktiškai. Pagilinau savo žinias naudojantis eTwinning portalu ir Twinspace įrankiu. Jau grįžtant namo, kilo minčių, kaip aš galėsiu įvairias programas panaudoti savo darbe. Su kitomis keturiomis mokytojomis sukūrėme naują projektą ir jį užregistravome. Per vasarą vykdysime parengiamąsias veiklas, o patį projektą pradėsime vykdyti naujais mokslo metais.“

Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Jurgita Pocevičienė taip pat džiaugiasi naujomis patirtimis ir grįžusi iš seminaro išsikėlė labai konkretų tikslą: „Man, pirmą kartą dalyvavusiai tokiame seminare, labai didelį įspūdį paliko bendravimas su kitų šalių atstovais, taip pat labai džiaugiuosi susitikusi su kitų Lietuvos mokyklų atstovais. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę susirasti naujų draugų, užmegzti naujų kontaktų, kilo naujų idėjų, kaip įgyvendinti tarptautinius projektus. Taip pat sau ,,iškėliau“ tikslą- tobulinti anglų kalbos žinias. Šio seminaro metu įgijau daug patirties naudoti informacines technologijas, susipažinau su naujomis programėlėmis, kurių dar nebuvau bandžiusi. Manau, kad šias programėles galėsiu panaudoti darbe, ruošdama savo eTwinning projektus. Jos man pasitarnaus norint įtraukti mokinius į aktyvią veiklą. Lietuvos pedagogams norėčiau pasiūlyti aktyviai dalyvauti eTwinning projektuose. Dalyvavimas šioje programoje yra puiki galimybė pasidalinti idėjomis ir metodine medžiaga su kolegomis iš užsienio šalių.“

Naujienų kategorijos

Žymos