Naujienos

Seminaro „Menas ir kultūra“ Lenkijoje atgarsiai

2017-08-10

2017 m. liepos 6-9 dienomis Kazimiez Dolny mieste (Lenkija) vyko programos „eTwinning“ seminaras pavadinimu „Menas ir kultūra“ („Art and Culture“).

Seminare susibūrė net 50 mokytojų iš 12 šalių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Armėnijos, Čekijos, Kipro, Vengrijos, Ukrainos, Moldovos, Slovėnijos ir Tuniso – tad bendraudami seminaro dalyviai turėjo puikią galimybę patobulinti savo anglų bei rusų kalbos žinias. Taip pat kiekvienam seminaro dalyviui tai buvo puiki galimybė susitikti su išskirtiniais mokytojais, turinčiais panašių idėjų kuriant projektus, norinčių kurti, bendrauti ir bendradarbiauti, rasti naujų galimybių motyvuojant ir mokant mokinius.

Seminaro metu tris dienas vyko dirbtuvės ir paskaitos, kurios buvo labai naudingos gilinant žinias apie projektus, susijusius su menu ir kultūra. Dalyviai iš Lietuvos išskyrė keturias veiklas, kurias apibūdino, kaip labai naudingas ir įdomias.

Pirmoji – Beatos Lenartowicz vedamas užsiėmimas „Music for the fun of it! Music for the inspiration…“. Šiame užsiėmime dalyviai sužinojo kaip galima paprastai, bet žaismingai ir originaliai vykdyti menines veiklas kartu su mokiniais. Lektorė naudojo varpelius ir muzikos instrumentus pavadinimu „boomwhackers“. Ji parodė, kaip Youtube ir tokių paprastų, beveik jokio specialaus pasiruošimo nereikalaujančių instrumentų pagalba galima sugalvoti daug veiklų ir paįvairinti pamokas. Muzikos mokytojams tai gali būti originalus būdas motyvuoti mokinius.

Antroji – Adam Stepinski vestas užsiėmimas pavadinimu "Tools for Art & Culture projects". Šio užsiėmimo metu lektorius praktiškai pademonstravo įvairius internetinius įrankius, kurie gali būti labai naudingi dirbant su mokiniais meniniuose projektuose. Mokytojai dažnai nori naudoti įvairias internetines technologijas projektuose, tačiau neturi pakankamai žinių, kaip tai padaryti, tad šis užsiėmimas daugeliui atvėrė duris į įvairių naudingų įrankių panaudojimą dirbant su fotografijomis ir piešiniais.

Trečioji – paskaita „From cave paintings to eTwinning and beyond – forming stable and sustainable project partnerships & Ice breaking activities“, kurią vedė Christopher Williams, mokytojas iš Didžiosios Britanijos. Jos metu seminaro dalyviai sužinojo daug įvairių bendravimo su mokiniais būdų, mokinių sudominimo veiklų. Šiuos metodus dalyviai galės pritaikyti pamokose skirstydami mokinius į grupes ir skatindami juos bendrauti anglų kalba taip didinant šios kalbos žinias.

Ketvirtoji – Lenkijos istorijos mokytojo Pawel Czaplinski paskaita „eTwinning Quiz“. Šios paskaitos metu dalyviai sužinojo ne tik kaip kurti įvairius testus naudojantis internetinėmis programėlėmis, bet ir apie naujas Google galimybes, kurias taip pat galima pritaikyti pamokose ieškant papildomos informacijos.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos