PDW Druskininkai 2012

PDW Druskininkuose 2012

eTwinning prezentacija

eTwinning prezentacija

TwinSpace vadovas

Idėjų kraitelė

PDW Vilniuje

PDW Vilniuje

Mokymas apie Europą mokyklose

2012 07 18 Prisijaukinkime „eTwinning“!

Apie „eTwinning“ vykdomus projektus kalbama daug ir seniai. Dažnas susidomi gausia informacija, pagalvoja, kad tai gerų idėjų „birža“, bet pats į savo praktiką „eTwinning“ neįsileidžia (gal bijo, kad užkibs?). Taip nutiko ir man: tik pradėjusi savo pamokose taikyti šį projektą supratau, kad „eTwinning“ turi daugybę galimybių, kurioms išbandyti neužtektų ir viso gyvenimo.

Mūsų gimnazijos „eTwinningietė“ iki kaulo smegenų rusų kalbos mokytoja metodininkė Larisa Tichonova su didžiule aistra „maudosi“ „eTwinning“ vandenyse jau daugelį metų. Praėjusiais metais po ilgų įkalbinėjimų nutariau ir aš ,,įmerkti‘‘ vieną koją (nors širdyje vyliausi ją tuoj pat ištraukti). Kad nepaskęsčiau, kolegė pažadėjo padėti.

Partnerių ilgai laukti nereikėjo. Pilos gimnazija iš Lenkijos kaip tik ieškojo tokių nepatyrusių kaip aš. Jų pasiūlyta tema „Paveikslėlių žodynėlis“ atrodė sausoka ir neįdomi, bet mūsų gimnazijos šeštokai, pirmus metus besimokantys vokiečių kalbos, noriai įsijungė į projektą, vos tik partneriai lenkai atsiuntė žodynėlį pirmąja tema ,,Spalvos“. Jo nauda buvo akivaizdi: beieškant paveikslėlio iliustruoti vokiškam žodžiui, nejučia tą žodį mintyse pakartoji keletą kartų, o sužinojęs ir vertimą į lenkų kalbą, nušauni dar ir antrą zuikį. Įdomiausia buvo susipažinti su partnerių atsiųstais žodynėliais, mat jie ne visada pateikia tikslų vertimą į lietuvių kalbą (pavyzdžiui, kepurę pavadino…„viršutinė riba“).

Mes savo partneriams lenkams pasiūlėme temą ,,Dainuojame vokiškai“. Iš jų atsiųstos medžiagos galime pasisemti patirties, kaip organizuoti vokiškų dainų koncertus. Atrodo, kad Lenkijoje vokiečių kalba populiaresnė negu Lietuvoje. Tai skatina mūsų gimnazijos mokinius pasitempti.

Aš labai dėkinga savo kolegei, padėjusiai man perprasti „eTwinning“ projektų subtilybes.

Vokiečių kalbos mokytoja Regina Baltušienė
Rokiškio rajono Pandėlio gimnazija

Komentarai
 
vidutė
2012-07-24 11:51

Šaunuolė mūsų Reginutė. Ji visada “pranuša ledus”.

 
Natalija
2012-08-04 16:11

Jums pasisekė, kad turite tokią kolegę, kuri seniai dalyvauja programoje. Smagu, kai yra bendraminčiai. Labai norėčiau ir aš dalyvauti “eTwinnig” programoje, bet nepasiseka užmegzti ryšius.

 
Larisa
2012-08-06 18:01

parasykite man i el . pasta, gal galesiu kuo padeti

 
Larisa
2012-08-06 18:02

larisa.tichonova@gmail.com, dziaugsiuos galedama padeti

 
 

Parašykite atsiliepimą!
Užsisakyk seminarą!

Kūrėjos apie elektroninį leidinį „Mobilieji įrenginiai projektinei veiklai“.