Naujienos

Kontaktinio seminaro Turkijoje „Nauji požiūriai į švietimą“ atgarsiai

2018-06-22

Stambule (Turkija) gegužės 2-5 dienomis vykęs kontaktinis partnerių paieškos seminaras „Nauji požiūriai švietime“ (angl. „New approaches in education“) sukvietė 80 dalyvių iš 11 valstybių – Portugalijos, Latvijos, Lenkijos, Ispanijos, Slovakijos, Azerbaidžano, Turkijos, Tuniso, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos.

Seminaro metu susipažinta su švietimo sistemomis kitose šalyse, iššūkiais ir problemų sprendimo būdais, efektyviais darbo metodais, pasisemta idėjų ir įkvėpimo kasdieniniam darbui. Seminaro programoje netrūko praktinių veiklų: mokytasi taikyti informacinių technologijų įrankius ugdymo procesuose, naudotis portalų „Twinspace“, „eTwinning live“ teikiamomis galimybės, išbandyti komandos formavimo užsiėmimai, bendradarbiavimo būdai ir strategijos, kurias savo pamokose taikyti gali įvairių mokomųjų dalykų pedagogai.

Mokytoja Živilė Leinartienė iš Šiaulių „Juventus“ progimnazijos ypač džiaugėsi tuo, kad užsimezgė draugystė bei bendri projektai su mokytojais iš Portugalijos, Vokietijos, Azerbaidžano ir Turkijos. „Kolegų iniciatyvumas, noras ugdymo procesą daryti prasmingesnį, labiau įtraukiantį, atkreipiant dėmesį į šiuolaikinį vaiką ir jo poreikius, kompiuterinio raštingumo ir modernių technologijų valdymo lygį bei prieinamumą bus stiprus pamatas efektyviam ir nenuobodžiam bendradarbiavimui.“ – tvirtino Ž. Leinartienė. 

Kitos seminaro dalyvės – Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojos Aidos Skarbalienės nuomone, seminaras suteikė galimybę siekti naujovių, asmeninio bei profesinio tobulėjimo darbe, leido tobulinti komunikavimą taisyklinga anglų kalba, valdyti anglų kalbą kaip sistemą, vertinti socialinį, ekonominį ir kultūrinį anglų kalbos kontekstą, ugdyti tarpkultūrinį suvokimą, lyginti anglų ir gimtosios kalbos raiškos ypatumus, kurti ir organizuoti ugdymo procesą. „Manau, tai buvo puikus indėlis mokantis projektuoti tiriamąją veiklą, vykdyti gerosios praktikos analizę ir sklaidą, naudoti šiuolaikines technologijas ir mokymo priemones siekiant dalykinio ir profesinio tobulėjimo.“ – apibendrino A. Skarbalienė.

Šilutės rajono Vilkyčių pagrindinės mokyklos IT mokytoja Rita Barkauskienė džiaugėsi ne tik naujomis tarptautinėmis partnerystėmis, bet išmoktais naujais praktiniais įgūdžiais: „Grįžau susipažinusi su nuostabiais žmonėmis, suradau partnerių naujiems projektams, patobulinau užsienio kalbos gebėjimus, atradau naujų, iki šiol neišbandytų virtualių įrankių, praplėčiau bendrąsias kompetencijas.“ – vardino R. Barkauskienė.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos