Naujienos

Ką gali padaryti kiekvienas mokytojas dėl geresnio švietimo?

2017-02-06

Netylant diskusijoms apie būtinybę tobulinti švietimą Lietuvoje bei pasaulyje ir belaukiant išmintingų sprendimų, iniciatyvos galime imtis mes patys šiandien pat ir be jokios rizikos ar papildomų lėšų… pradėdami nuo savęs. O jeigu to imsimės jau šiandien, bus puiki Naujų metų pradžia!
 

Pirmas ir svarbiausias dalykas mokytojui – mokytis! Mokytis kiekvieną dieną. Mokytis savo dalyko naujovių ar gilinti jau turimas žinias. Ir visiškai nesvarbu, ar turite 30 metų darbo patirties ar tik pradedate, dirbate su gimnazistais ar šešiamečiais, mokote matematikos ar kūno kultūros – nesikeičiančių dalykų nėra (niekada ir nebuvo…)! Sekite švietimo naujienas, domėkitės savo dalyko naujovėmis, semkitės idėjų, skaitykite straipsnius apie kartų psichologiją, mokykitės naudotis išmaniosiomis technologijomis, išbandykite naujus dalykus ir atsirinkite tai, kas geriausia jums ir jūsų mokiniams.
 

Antra, bendraukite. Burkitės į bendraminčių grupes arba prisijunkite jau prie esamų ne tik savo miesto ar rajono mastu, bet šalies ar net pasaulio. Užduokite klausimus kolegoms, ieškokite patarimo, semkitės įkvėpimo.
 

Trečia, dalinkitės! Imdami, nepamirškite ir duoti: jei pasinaudojote kito idėja, pasidalinkite ir savo, jei gavote atsakymą į rūpimą klausimą, padėkite kitam rasti atsakymą, jei pasisėmėte įkvėpimo, gal jums pavyks įkvėpti kitus? Dalintis galite jau minėtose grupėse arba jungtis prie specialių iniciatyvų.

  • Viena geriausių dalinimosi iniciatyvų Lietuvoje – svetainė „Vaizdo pamokos“. Tai virtuali mokykla, kurioje kaupiamos Lietuvos mokytojų įrašytos trumpos pamokos.

Ketvirta, bendradarbiaukite. Junkitės prie bendradarbiavimo projektų ar inicijuokite savo. Tai gali būti paprasčiausias vienos pamokos projektas arba ilgalaikė mokyklų partnerystė, teikianti didžiulę naudą bei džiaugsmą jums ir jūsų mokiniams!
 

  • Dalyvaukite programoje „eTwinning“. Programos portalas www.etwinning.net – geriausia vieta užmegzti bendradarbiavimo ryšius su mokyklomis iš Lietuvos ar Europos ir kurti bendradarbiavimo projektus.

Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus – reflektuokite. Išsiugdykite įprotį vertinti ne tik mokinius, bet ir save. Užsirašinėkite pastabas po pamokų, kas pavyko, kas ne, ką galima padaryti geriau, kilusias puikias idėjas (kurios, neužrašytos, deja greitai pasimiršta). Užrašų knygutės yra gerai, bet metams pasibaigus, jos dažniausiai keičiamos ir daug puikių idėjų nugula į stalčių, tad geriau naudotis el. užrašais, kuriuos vėliau galima greitai rasti, keisti, tobulinti ir pan.

 

  • Pasirinkite sau priimtiną el. reflektavimo įrankį: su  Evernote ar OneNote galite pastabas rašyti kompiuteriu ar išmaniuoju įrenginiu bei jas sinchronizuoti. Kas naudojasi kompanijos „Apple“ įrenginiais, gali pastabas žymėtis programėlėje „Notes“. Paprasčiausia būdas – kurti savo dienoraštį pasirinktame el. dokumente ir nuolat jį pildyti.

 

 

Šaltinis – iKlasė.

Naujienų kategorijos

Žymos