RSS

Naujienos

„eTwinning“ projektų dalyviai mokėsi spręsti konfilktus pagal A. Boalio metodus

„eTwinning“ projektų dalyviai mokėsi spręsti konfilktus pagal A. Boalio metodus

2017-06-05

Artėjant mokslo metų pabaigai, gražią gegužės 30 dieną išskirtinėse sąmoningumo ir kūrybos namų „in Tegra House“ erdvėse į edukacinį seminarą-mokymus rinkosi mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos kampelių.

Visus juos vienijo domėjimasis „eTwinning“ programa. Buvo ir dar viena priežastis, visi dalyviai buvo eTwinning konkursų laimėtojai, dviejų projektų „Home alone“ ir „Sustok akimirka žavinga: eTwKalėdos16!“ atstovai.

Šių mokymų metu dalyviai susipažino su Dr.Augusto Boalio „Engiamųjų teatro“ metodais, diskutavo, žaidė, kūrė vaizdinius, analizavo situacijas. Engiamųjų teatras yra pasaulinis nesmurtinis estetinis judėjimas. Tai priemonė atrasti save ir kitą žmogų. „Engiamųjų teatras yra veidrodis, į kurį galima įeiti ir perkeisti savo atvaizdą“,- sakė A. Boalis. Ši metodika padeda pažvelgti į keblias situacijas kitaip ir moko jas konstruktyviai spręsti. Tokia metodika siekiama ne rasti vienintelį teisingą būdą elgtis sudėtingoje situacijoje, bet pamatyti kuo platesnę galimų sprendimų įvairovę , kad mokymų dalyviai ir vėliau, realiame gyvenime, žinotų daugiau ir įvairių būdų, kaip galima elgtis susidūrus su sunkumais.

Mokytojai taip pat susipažino su išmaniųjų įrenginių galimybėmis „eTwinning“ projektinei veiklai. ,,eTwinning“ programos ambasadorė Staselė Riškienė mokė kurti nuotraukų koliažus ir filmukus išbandant programėles „Pic Collage“ ir „Toontastic“.

Prieš išsiskirdami seminaro dalyviai palinkėjo vieni kitiems gražių idėjų bei sėkmingų  partnerysčių, nuostabių vasaros dienų ir dalyvavimo naujose ,,eTwinning“ projektuose. Džiugu, kad „eTwinning“ padeda ne tik mokyti, bet ir mokytis, pažinti ne tik kito žmogaus charakterį, bet ir gilintis į save.

Kviečiame susipažinti su mokymų metu pristatyta metodine medžiaga:

Daugiau metodinės medžiagos galima rasti http://forumoteatras.lt/metodika