PDW Druskininkai 2012

PDW Druskininkuose 2012

eTwinning prezentacija

eTwinning prezentacija

TwinSpace vadovas

Idėjų kraitelė

PDW Vilniuje

PDW Vilniuje

Mokymas apie Europą mokyklose

2012 07 05 eTwinning projektas „Kūrybinės dirbtuvės: vaikystės poezija“

Elektroninis duomenų perdavimo būdas suteikia vis daugiau galimybių bendrauti ir keistis žiniomis, nepaisant geografijos, atstumų ir net kalbos. Tuo įsitikinome sėkmingai sudalyvavę vaizdo konferencijoje, UNESCO inovacijų dienų metu Paryžiuje (Journées de l’innovation à l’UNESCO).

Jau ne pirmus metus Lietuvos vaikai dalyvauja Prancūzijoje kasmet vykstančiame Poezijos pavasaryje. Šių metų tema – vaikystė, tad drauge su jauna poete, mokančia vaikus Pablo Picaso koledže (Eragny) eTwinning portale užregistravome projektą „Atelier d’écriture: poèmes d’enfance“. Savo mokiniams pasiūlėme padirbėti kūrybinėse poezijos dirbtuvėse: kurti eilėraščius, juos iliustruoti bei įgarsinti anglų ir prancūzų kalbomis. Trys intensyvios veiklos mėnesiai davė puikių rezultatų. Patraukli vaikystės tema leido improvizuoti įvairiomis meninėmis priemonėmis: fotografija, tapyba, kaligrafija. Savo darbus patalpinome internete http://ecolepoetique.ning.com/ , kad visi galėtų su jais susipažinti ir komentuoti.  Prie projektinio tinklapio netruko prisijungti entuziastai iš viso pasaulio. Be abejo, neatsakėme nei vienai mokyklai. Kartu ieškojome žymiausių poetų kūrinių apie vaikystę, stengdamiesi surasti kuo daugiau vertimų. Net 16 vertimų ir įgarsinimų susilaukė libaniečių kilmės poeto Kahlil Gibran poema „Apie vaikus“ http://voicethread.com/share/2863357/.

Projektą užbaigėme poezijos akcija „FlatClassrooms Live“, naudodami Blackboard Collaborate vaizdo konferencijų platformą. Tiesioginės transliacijos metu keturias valandas tęsėsi partnerių pasirodymai, kuriuos  iš Paryžiaus UNESCO būstinės vedė mokytojas Vincent Mespoulet. Poezija skambėjo ne tik populiariausiomis Europos šalių kalbomis, dalyviai jungėsi ir iš Azijos, Artimųjų rytų,  Afrikos, Centrinės Amerikos bei Ramiojo vandenyno salų. Mūsų šaliai atstovavę Radviliškio dailės mokyklos mokiniai transliaciją vedė tiesiai iš tapybos dirbtuvių, kur pristatė savo kūrybą bei bendraamžių iš Šeduvos gimnazijos poeziją. Mažyliai iš Šeduvos lopšelio-darželio deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, na o jiems iliustracijomis talkino tuo metu įstaigoje vykusios vaikų konferencijos svečiai, susirinkę iš visos Lietuvos.

eTwinning projektas, peraugęs į tarptautinę poezijos akciją, bendrai veiklai subūrė mokymo įstaigas nuo darželio iki universiteto. Poezijos pavasaris apskriejo pasaulį, sujungė dalyvius ir paliko širdyse nenumaldomą norą kurti  bei draugauti.

Poezijos akcijos santrauka http://vimeo.com/40960898.

Vaizdo konferencijų moderatorė Gražina Likpetrienė,
eTwinning programos konsultantė Šiaulių regione

Komentarai
 
adelija
2012-07-11 14:24

Vaizdo konferencijų idėja ,,užkabino” mane jau seminare Šiauliuose. Miela Gražina, dėkui, kad dalinatės patirtimi. Prašysiu pagalbos jei ką… :)

 
 

Parašykite atsiliepimą!
Užsisakyk seminarą!

Kūrėjos apie elektroninį leidinį „Mobilieji įrenginiai projektinei veiklai“.