RSS

Naujienos

„Education Talks“ – gyvenimus keičiantys mokytojai

„Education Talks“ – gyvenimus keičiantys mokytojai

2017-11-14

Säffle test av dejtingsidor Škotijos Bendrosios mokymo tarybos švietimo ir profesinio mokymo direktorė (GTCS) Ellen Doherty kalba apie tai, kaip mokytojai gali padėti vaikams įgyvendinti savo gyvenimo siekius, taip tapdami pokyčių nešėjais.

kontaktannonse for gifte Kaip mokytojai gali tapti pokyčių nešėjais?

Būdami pokyčių nešėjais, mokytojai keičia, ugdo ir augina mokinus taip, kad baigę mokyklą šie būtų pajėgūs išnaudoti visą savo potencialą. Kalbama ne apie požiūrį į juos kaip į daiktus, bet apie pagalbą jiems pasiekti savo gyvenimo tikslus.

Tai reiškia, kad jeigu vaikas nori būti santechnikas ir geriausias santechnikas pasaulyje, pokyčių nešėjas padeda jam tai pasiekti. Būdami pokyčių nešėjais, mokytojai, kurie padeda vaikui tapti raštingu, atveria jam langą į pasaulį.

Jeigu mokytojas kaip pokyčių nešėjas padeda vaikui išmokti skaičiuoti ar įsisavinti kitą mokomąjį dalyką, tai reiškia, kad ateityje vaikas galės gauti darbą, turės ką parašyti anketoje ir gyvens visavertį gyvenimą. Mokytojai gali būti pokyčių nešėjais, kalbant apie politikos kryptis – jie gali padėti ugdyti politinį mąstymą, kuris atitinka jaunų žmonių poreikius. Mokytojai pažįsta vaikus ir iš tikrųjų turi patenkinti jų poreikius, taigi verta įsiklausyti į profesionalų mokytojų balsą ir taip užtikrinti, kad politinė kryptis būtų gerai pagrįsta.

Mokytojai yra pokyčių nešėjai savo bendruomenėje, dirbdami su tėvais ir šeimomis bei siekdami užtikrinti, kad vaikai būtų sveiki, stiprūs ir būtų bendruomenės dalimi.

Jie keičia gyvenimus, kalbant apie mokymosi patirtį, jie keičia gyvenimus, kalbant apie įsitraukimą į švietimą ir visuomenę, jie keičia gyvenimus, kalbant apie vaiko ateities perspektyvas. Išauginti vaiką – tai nuversti kalną, ir šis kalnas vadinasi Švietimas..

Aarhus Kokią kolegų paramą reikia užtikrinti naujam, darbą pradedančiam mokytojui?

Tam tikra labai gera praktika taikoma, kai naujam mokytojui atėjus į mokyklą, pradedami megzti formalūs ir neformalūs santykiai. Mokytojų įvadinio mokymo programoje yra labai gera mentorystės dalis, kai naujam darbuotojui paskiriamas mentorius. Visus metus trunkanti programa apima pokalbius, kontrolinius taškus, pastabas, patarimus bei paramą, ir visa tai atliekama labai sistemingai ir organizuotai, nuolat teikiant atsiliepimus bei stiprinant mokytojo gebėjimus.

Arendal Kokius lanksčius mokymo tobulinimo būdus pasirinko Škotija?

Nauji lankstūs būdai yra tie, kuriuos taikant atsižvelgiama, kaip mokymas atrodys ateityje, ir kurie ir įneša į šią profesiją įvairovės. Tai reiškia, kad žmonės, kurie dirba techninėje srityje ir turi gyvenimo įgūdžių per naujas universitetų programas gali pasirinkti mokytojo kelią.

Nes jeigu jie turi gyvenimo įgūdžių, tai reiškia, kad jie iš tiesų turi akademinių įgūdžių, todėl gali gauti mokytojo kvalifikaciją ir pasidalyti savo gyvenimo patirtimi su mokymo ir švietimo darbuotojais. Manau, kad tai yra vienas iš būdų.

russiske datingsider Kas yra Škotijos gebėjimų ugdymo programa?

Gebėjimų ugdymo programos centre yra keturi gebėjimai. Šie gebėjimai padės vaikams žengti į XXI a. kaip piliečiams ir besimokantiesiems. Taigi jie turės būti efektyvūs rėmėjai, jie turės būti atsakingi piliečiai, jie turės būti sėkmingi besimokantieji ir galiausiai jie turės būti savimi pasitikintys asmenys.

Gebėjimų ugdymo programos pagrindą sudaro trys svarbiausi dalykai: mokymosi įgūdžiai,, darbo įgūdžiai ir gyvenimo įgūdžiai. Juos ugdyti pradedama nuo pradinės mokyklos ir tęsiama vidurinėje. Kiekvienas vidurinės mokyklos mokytojas ir net pradinių klasių mokytojas XXI a. atsako už vaikų raštingumo ir skaičiavimo gebėjimus, taip pat už jų sveikatą, gerovę ir skaitmeninį bei duomenų raštingumą. Taigi tai labai gyva ir šiuolaikinė mokymo programa.

Mokytojai taip pat privalo suprasti, kad jie patys turi atsinaujinti kaip besimokantieji ir mokytis drauge su vaikais. Taip jie išlaikys aktualumą ir galės pasiūlyti šiuolaikinę bei darnią mokymo programą.

Aš kasdien sutinku vaikus, kurie turi keturis minėtus gebėjimus. Kai dirbdami mokykloje matote jaunuolius, veiksmingai dalyvaujančius diskusijoje, užtikrintai atsakinėjančius, sėkmingai besimokančius ir atsakingus už savo bendruomenę, tai reiškia, kad gebėjimų ugdymo programa Škotijoje veikia.

 

Šaltinis - School Education Gateway