Naujienos

„Būk kūrybiškas naudodamas multimediją savo klasėje“ – dviejų dienų seminaro Briuselyje atgarsiai

2015-08-12

2015 m. gegužės 14-15 d. Briuselyje (Belgija) vyko programos „eTwinning“ seminaras pavadinimu „Būk kūrybiškas naudodamas multimediją savo klasėje“ („Be Creative with Multimedia in Your Classroom“).

Seminaras vyko Europos mokyklų tinklo patalpose ateities klasės laboratorijoje. Jame dalyvavo 24 su „eTwinning“ projektais dirbantys dalyviai iš 10 Europos šalių.

Mokymų metu buvo akcentuojama, jog pasauliui nuolat modernėjant švietimo sistema, mokykla, o kartu ir pats mokytojas turi prisitaikyti prie technologiškai kintančios aplinkos ir mokymo procese pasitelkti kuo daugiau informacinių technologijų, tikslingai skatinančių mokinių susidomėjimą mokomuoju dalyku.

Dviejų dienų seminaro dirbtuvių metu pedagogai turėjo galimybę daugiakultūrinėje aplinkoje įgyti naujų kompetencijų, bei lavinti bendradarbiavimo naudojant informacines ir komunikacines technologijas gebėjimus. Dalyviai ne tik mokėsi praktiškai dirbti su naujausiais interneto įrankiais, bet ir dalinosi gerąja mokymo praktika – kiekvienas iš jų turėjo pristatyti, kaip dirba pamokose, kokias technologijas taiko ugdymo procese ir ko jomis siekia. Dirbdami grupėse ir individualiai pedagogai išbandė įvairias interneto, išmaniųjų telefonų, bei planšetinių kompiuterių programas (tokias kaip „Stop Motion Anomation“, „Kahoot“, „Comic Creator“, ir kitas) ir mokėsi jas kūrybiškai taikyti pamokoje.

Seminaro metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas bendrų programos „eTwinning“ 2015 metų projektų kūrimui. Dirbdami grupėse pagal mokomo dalyko pobūdį, mokytojai ieškojo naujų, aktualių idėjų bendriems „eTwinning“ projektams ateityje, taip pat numatė interneto įrankius būsimų projektų įgyvendinimui. Dalyvavimas šiame seminare kiekvienam dalyviui suteikė galimybę patobulinti ne tik kalbinius, bet ir profesinius, bei asmeninius įgūdžius, praplėsti pažinčių ratą ir atrasti bendraminčių naujiems projektams.

Ne paslaptis, kad programa „eTwinning“ yra puiki priemonė pedagogams bendrauti ir bendradarbiauti tarptautiniu mastu, atrasti naujų draugų, keistis savo sukaupta pedagoginio darbo patirtimi, susipažinti su kitų šalių pedagogų darbo specifika, keistis idėjomis. Tai didžiulė galimybė ieškoti ir atrasti, tobulėti, tapti tarptautinės mokytojų bendruomenės dalimi. Šis seminaras, kaip ir visa „eTwinning“ programa, buvo naudingas tobulinti profesinei pedagogų veiklai.

 

Naujienų kategorijos

Žymos