Naujienos

Bendravimo užsienio kalbomis svarba

2017-11-08

ES dabar ES turi 500 milijonų piliečių, 28 valstybes nares, joje vartojamos trys skirtingos abėcėlės ir 24 oficialiosios kalbos, kai kurios iš jų – pasaulinės. Europos Komisija bendradarbiauja su valstybių narių vyriausybėmis, siekdama plataus užmojo tikslo – sudaryti piliečiams galimybę greta savo gimtosios kalbos išmokti dar dvi kalbas. Daugiau apie šį pagrindinį gebėjimą skaitykite tolesnėje mokymo priemonėje!

 

Ką kalbos reiškia Europai?

Bendravimas užsienio kalbomis yra vienas iš Europos orientaciniuose metmenyse apibrėžtų aštuonių pagrindinių gebėjimų. Gebėjimas bendrauti užsienio kalba apima gebėjimą suprasti žodžiu perduodamą žinią, pradėti, palaikyti ir pabaigti pokalbį bei skaityti, suprasti ir parengti tekstą pagal asmeninius poreikius. Teigiamas požiūris reiškia kultūrų įvairovės pripažinimą, susidomėjimą kalbomis ir tarpkultūriniu bendravimu bei smalsumą.

Kalbų mokymas ir mokymasis būtinas siekiant užtikrinti Europos piliečiams galimybes laisvai judėti, dirbti ir mokytis visoje Europoje. Tai padės padidinti užimtumą ir augimą bei prisidės prie šalių ir kultūrų tarpusavio supratimo didinimo. Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad kalbos trūkumai netaptų kliūtimi asmeniui dalyvauti visuomenės gyvenime. Europos Komisijos uždavinys yra koordinuoti pastangas su nacionalinėmis vyriausybėms siekiant strateginės kalbų programos tikslų ir į pagalbą pasitelkiant programos „Erasmus+“ veiksmus.

Taip pat pažymėtina, kad vis didesnio skaičiaus ES mokinių gimtoji kalba skiriasi nuo pagrindinės dėstomosios mokyklos kalbos. Ataskaitoje Kalbų mokymas ir mokymasis daugiakalbėse klasėse (2015 m.) pristatomos sėkmingos kalbų mokymosi strategijos daugiakalbėje aplinkoje bei išsami literatūros šia tema apžvalga.

Šiame „Education Talk“ vaizdo interviu dr. Dina Mehmedbegovic aiškina, kas yra dvikalbystė yra ir kodėl ji svarbi.

Daugiakalbystės skatinimas Europos lygiu

Viena konkreti šios srities Europos lygmens iniciatyva yra Europos kalbų diena. Europos kalbų diena vyksta kiekvienų metų rugsėjo 26 d. Jos metu siekiama pabrėžti, kaip svarbu įvairinti kalbų mokymąsi, ypač atsižvelgiant į tarpkultūrinį supratimą. Europos kalbų dienos interneto svetainėje siūloma įsitraukti į šią iniciatyvą įvairiais būdais – joje pateikiama mokomoji medžiaga, informacija apie viešus renginius, kalbų testai ir kt.

Dar viena iniciatyva yra Europos kalbų ženklas – apdovanojimas, kuriuo siekiama paskatinti naujas kalbų mokymo ir mokymosi iniciatyvas. Europos kalbų ženklas suteikiamas vietiniams, regioniniams ir nacionaliniams projektams, kuriems pavyko rasti kūrybiškų būdų pagerinti kalbų mokymo kokybę, motyvuoti mokinius, geriausiai išnaudoti turimus išteklius, siekiant pasiūlyti mokytis daugiau įvairių kalbų, ir įgyvendinti kitas naujoviškas iniciatyvas. Adovanojimą pelniusias iniciatyvas rasite Europos kalbų ženklo projektų duomenų bazėje. Daugiau informacijos šiame vaizdo įraše!

Portale „School Education Gateway“ pateikiama gausybė tekstų šia tema, įskaitant ekspertų nuomones, pavyzdžiui, Suderinus turinį ir mokymąsi galima nuveikti didelius dalykus, Integracija ir kalbos ankstyvaisiais ugdymo metais ir Ne tik anglų kalba: (kitos) kalbos (taip pat) padeda jums judėti pirmyn

Skyrelyje „Praktika“ paskelbtuose straipsniuose taip pat atrasite įkvepiančių kalbų mokymosi projektų: Skirtingi kalbų mokymosi „veidai“ and Kalbų mokėjimas – įgūdis gyvenimui arba straipsnį apie Saro kraštą Sujunkime regionus – Išmokime kaimynų kalbą.

Pasisemkite įkvėpimo! Daugiau išteklių

Mokymo internetu įgūdžių gilinimas (D.O.T.S.); Mokydami norėtumėte naudotis naujausiomis technologijomis, tačiau neturite nei laiko, nei lėšų dalyvauti reikiamuose mokymo kursuose? Išbandykite mokomąjį rinkinį Mokymo internetu įgūdžių gilinimas (D.O.T.S.), į kurį trauktos trumputės užduotys, susijusios su kalbų mokytojų mokymu internete, pasiūlymai apmąstymui ir bendradarbiavimo priemonės, leidžiančios dalytis savarankiško mokymosi patirtimi. Kiekvieną jų galima atlikti maždaug per 30 minučių! D.O.T.S. Mokomąjį rinkinį rasite čia.

„ConBat+“ (Turiniu grindžiamas mokymas + daugiakalbystė / kultūrinis sąmoningumas) Šiandien klasėse galima sutikti vis daugiau ir daugiau mokinių, kilusių iš įvairios kalbinės ir kultūrinės aplinkos, taigi pedagogams tenka nelengva užduotis valdyti šią įvairovę. „ConBat+“ siūlo naujovišką būdą, kaip susidoroti su šiuo uždaviniu, derinant daugiakalbį ir daugiakultūrį požiūrį su turiniu grindžiamu mokymusi. Parsisiųsti mokomąjį rinkinį.

Programa Kalbinė parama internete (OLS) padeda mokytis kalbų „Erasmus+“ programos dalyviams tam, kad jie galėtų pasinaudoti ilgalaikėmis mobilumo galimybėmis (1 pagrindiniam veiksmui). Mobilumo programų dalyviai gali įvertinti savo užsienio kalbos (-ų), kurios jiems reiks studijuoti, dirbti ar savanoriauti užsienyje, įgūdžius. Jie taip pat gali patobulinti savo užsienio kalbų įgūdžius dalyvaudami internetiniuose mokymo kursuose. Nuo šios programos pradžios 2014 m. „Erasmus+“ programos dalyvių, pasinaudojusių OLS siūlomais internetiniais kalbų mokymosi kursais, skaičius nuolat auga.

Europos kalbų aplankas (EKA) – tai asmeninis besimokančiojo dokumentas, kuriame bet kokios amžiaus besimokantieji gali įrašyti savo kalbų mokymosi ir kultūrinę patirtį tiek mokykloje, tiek už jos ribų. Šį dokumentą sudaro trys dalys: kalbos pasas, kalbos biografija ir dokumentų rinkinys. Čia galite rasti daugiau informacijos apie EKA ir peržiūrėti visus aplankus, esančius EKA duomenų bazėje.

 

Šaltinis – School Education Gateway

Naujienų kategorijos

Žymos