RSS

Naujienos

Artėja konkurso paraiškų priėmimo terminas: net 60 moksleivių ir mokytojų iš Lietuvos turi galimybę nemokamai keliauti po Europą

Artėja konkurso paraiškų priėmimo terminas: net 60 moksleivių ir mokytojų iš Lietuvos turi galimybę nemokamai keliauti po Europą

2017-06-26

Populiarios virtualaus bendradarbiavimo tarp Europos mokyklų ir mokinių platformos „eTwinning“ projektų dalyviai jau šią vasarą kviečiami nemokamai keliauti vieni pas kitus. Tokią dovaną šioje platformoje vykdantiems projektus mokytojams ir mokiniams paruošė trisdešimtmetį švenčianti „Erasmus+“ programa.

Norintieji gauti finansavimą kelionei po Europą turėtų suskubti iki birželio 30 dienos pateikti paraiškas projektą administruojančiam Švietimo mainų paramos fondui (ŠMPF).

„Lietuvos mokykloms skirta 60 vietų, o paraiškų gauta vos keletas – tad galimybė dar šią vasarą aplankyti projekto partnerius Europoje yra labai didelė“, – sako programos „eTwinning“ koordinatorė Lietuvoje Violeta Čiuplytė – Bogdanovič. Pasak ŠMPF atstovės, pagal aktyvumą ir susidomėjimą nemokamomis kelionėmis Europos kontekste Lietuva atrodo gana pasyviai. Aktyviausios šalys – Graikija, Albanija ir Portugalija – jau yra pateikusios daugiau paraiškų, nei joms skirta vietų. „Jei Lietuvoje pakankamai dalyvių neatsiras, mūsų moksleiviams suteiktos galimybės bus perleistos kitoms šalims“, – rodyti daugiau aktyvumo kviečia V. Čiuplytė – Bogdanovič.

Pasak fondo specialistės, mažesnį susidomėjimą aplankyti Europą, susitikti su partneriais, su kuriais kūrė bendrus internetinius „eTwinning“ projektus, iš dalies lemia tai, kad keliauti siūloma vyresniems moksleiviams, kuriems 16-ka ir daugiau metų. Taip susiklostė, kad Lietuvoje ši platforma yra patrauklesnė tarp jaunesnio amžiaus moksleivių, nes mūsų vyresnių klasių mokiniai labiau koncentruoti į egzaminus ir tolimesnių studijų planus.

Šis apribojimas iš dalies pakeitė ir paraišką pateikusios Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos moksleivių ketinimus. Drauge su ukrainiečiais, latviais ir čekais projektą apie vieni kitų pomėgius vykdžiusi klasė pradžioje ketino aplankyti virtualiai pažįstamus draugus Čekijoje, tačiau dėl jaunesnio amžiaus čekai šiemet dar negali dalyvauti šiame konkurse, tad rokiškiečiai ketina aplankyti  partnerius Saldu miestelyje Latvijoje, o vėliau partnerius latvius kvies aplankyti jų gimtąjį Rokiškį, Biržus, Panevėžį. „Moksleiviai labai nori į šią kelionę, nes tai tikrai gera proga gyvai susipažinti su naujais pažįstamais, kuriuos matėme tik per „Skype“ transliacijas. Taip pat tai bus naudinga kelionė, kurios metu galėsime pagilinti šnekamosios rusų kalbos žinias“, – sako paraišką pateikusi projekto koordinatorė rusų kalbos mokytoja metodininkė Larisa Tichonova.

Ne mažiau entuziastingai nusiteikusi ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė Staselė Riškienė, kuri tikisi, kad laimės finansavimą su savo klase aplankyti vykdyto projekto „Sustok, akimirka žavinga“ partnerius Portugalijoje. „Mūsų projektas pelnė nacionalinį kokybės ženklelį, o jo tikslas buvo susipažinti su partnerių iš užsienio šalių mokyklinėmis Kalėdų šventės tradicijomis“, – pasakoja S. Riškienė.

Bendrame projekte dalyvavo mokyklos ne tik iš Lietuvos bei Portugalijos, bet ir iš Graikijos, Kroatijos ir Turkijos, tačiau projekto metu būtent šios dvi klasės užmezgė ypatingai draugiškus ryšius – tai Kuršėnų ir Oliveiros dešimtokai. Paraiškas kelionėms pateikė abiejų šalių atstovai, todėl tikimasi, kad bent viena pusė laimės finansavimą ir galės aplankyti savo naujuosius draugus.

„Su partneriais sutarėme, kad mokiniai gyventų šeimose, o pagrindinis susitikimo tikslas būtų bendra pažintinė mokyklinio gyvenimo veikla. Manau, moksleiviams tai būtų labai naudinga tokia kelionė ir jos programa, kurios metu galėtų iš arti pamatyti, kaip gyvena jų bendraamžiai Europoje“, – kelionės planais dalinosi S. Riškienė.

Į keliones moksleiviai galės leistis jau rugpjūčio mėnesį, bet ne vėliau, kaip iki kitų metų pabaigos. Dalyviams kompensuojamos transporto išlaidos iki 350 eurų asmeniui, trimis išskirtiniais atvejais – iki 530 eurų.

Daugiau apie paraiškų teikimo sąlygas čia https://www.etwinning.net/lt/pub/move2learn-learn2move/contest-rules.htm

Jau dvylika metų gyvuojanti Europos Komisijos finansuojama internetinė „eTwinning“ platforma, priklausanti „Erasmus+“ programai, suteikia galimybę drauge kurti, tobulėti, mokytis moksleiviams ir mokytojams iš daugelio Europos šalių, o dabar ir keliauti bei aplankyti partnerius Europoje nemokamai.