PDW Druskininkai 2012

PDW Druskininkuose 2012

eTwinning prezentacija

eTwinning prezentacija

TwinSpace vadovas

Idėjų kraitelė

PDW Vilniuje

PDW Vilniuje

Mokymas apie Europą mokyklose

apie eTwinning

eTwinning - Europos Komisijos Švietimo ir kultūros direktorato eLearning programos iniciatyva. Europos Komisijos Lisabonos konferencijoje 2000 m. buvo suformuluoti svarbiausi uždaviniai Europos Sąjungai 2000-2010 m. Dokumentas, žinomas Lisabonos strategijos pavadinimu, iškėlė tikslą – parengti Europos gyventojus gyventi žinių visuomenėje, veikiamoje globalizacijos ir naujųjų technologijų. Viena iš Europos Komisijos programų skirta įgyvendinti šį tikslą yra programa eLearning. Šios programos iniciatyva sausio mėnesį Briuselyje buvo paskelbtas naujos programos eTwinning atidarymas.

eTwinning veikla skirta visiems jauniems Europos piliečiams, besimokantiems mokyklose, sudaryti sąlygas dalyvauti švietimo projektuose su savo mokytojais bei jų kolegomis iš Europos. Ši patirtis labai svarbi puoselėjant gilesnį savitarpio supratimą ir Europos jaunimo indėlį siekiant demokratiškos daugiakultūrės visuomenės. Interneto pagrindu kuriama besimokanti bendruomenė. Programa yra remiama Europos Centrinės koordinavimo paramos tarnybos bei nacionalinių koordinavimo paramos tarnybų 22-e Europos sąjungos šalyse.

Kaip dalyvauti? eTwinning suteikia galimybę virtualioje erdvėje bendrauti ir bendradarbiauti dviems partneriams iš skirtingų ES šalių. Nuo kitų programų, skirtų švietimui, skiriasi tuo, kad bendradarbiavimui pakanka 2 mokyklų, 2 mokinių, mokytojų ar bibliotekininkų grupių. Svarbu, kad jie, naudodami informacines technologijas viena iš ES kalbų, bendrautų jų pačių pasirinkta tema, mokytųsi vieni iš kitų. Siekiama įvairių kalbų vartojimo, ne vien populiariųjų. Užsiregistravę eTwinning programos portale www.etwinning.net dalyviai gali tikėtis pedagoginės ir technologinės pagalbos iš nacionalinės agentūros, tačiau finansinė tiesioginė parama nebus teikiama.

Kodėl naudinga dalyvauti? Mokytojai tampa proceso organizatoriai, mokiniai mokosi dirbti savarankiškai, mokytojas yra jo padėjėjas, skatintojas. Vyksta integracija keliais lygiais – tarp atskirų šalių mokyklų, mokykloje – tarp dalykų, įvedami nauji elementai į ugdymo proceso organizavimą, betarpiškai integruojant užsienio kalbą, informatiką ir bet kurį ugdymo turinio dalyką. Susipažįstama su kitos šalies kultūra, vyksta kultūros reiškinių mainai. Ugdoma tolerancija ir partnerystė, skatinama vidinė motyvacija mokytis. Virtuali draugystė gali tapti asmenine mokinių pažintimi, kuri ateityje gali peraugti į draugystę, skatinančią susitikimus. Betarpiška pažintis su Europos šalių bendraamžiais plečia mokinių akiratį. Mokytojų bendravimo atveju galima keistis metodikos naujovėmis, rengti švietimo sistemų palyginimus.

Kiekvienas gali rasti savo motyvą dalyvauti šioje programoje.

Pabandykite!

Užsisakyk seminarą!

Kūrėjos apie elektroninį leidinį „Mobilieji įrenginiai projektinei veiklai“.